Utkání se chýlilo ke svému konci, domácí vedli 1:0, když se na trávníku objevila skupinka domácích příznivců a usídlila se přímo ve velkém vápně. Duel tak pochopitelně nemohl pokračovat, vzápětí se však ukázalo, proč k celé věci došlo.

V hledišti totiž jeden z lidí utrpěl infarkt, a když rozhodčí zápas nepřerušil, aby mohl být onen člověk ošetřen, fanoušci vše vzali do vlastních rukou.

Bohužel i přes snahu záchranářů se nakonec diváka nepodařilo zachránit. „Náš první zdravotník dorazil na místo přibližně za čtyři minuty. Na místě jsme muže ošetřili, ale bohužel, navzdory maximální snaze našeho týmu, byl později prohlášen za mrtvého,“ stojí v prohlášení londýnské záchranné služby.

Podle webových stránek klubu šlo o čtyřiasedmdesátiletého Dereka Reynoldse, který byl celoživotním fanouškem fotbalistů Leytonu a v devadesátých letech minulého století v klubu i pracoval.

Vedení Leytonu chce vzdát Derekovi hold v sobotním domácím zápase proti Readingu, kam byla pozvána i jeho rodina. „Ještě jednou bychom rádi poděkovali Derekovým přátelům za to, jak se v úterý večer zachovali a snažili se situaci pomoci,“ stojí v prohlášení.