Rangers vs. Slavia se Spartou. Jeden z mála případů, kdy se fanoušci pražských celků spojili a táhli za jeden provaz. Důvod?

| Video: Youtube

Kauza vyhrocené odvety osmifinále Evropské ligy z března roku 2021, v níž Slavia venku zvítězila 2:0, se táhla takřka rok. Utkání provázela ostrá hra domácího celku, Rangers dohrávali bez dvou vyloučených a Kemar Roofe navíc bezohledným kopem do hlavy vážně zranil brankáře Pražanů Ondřeje Koláře.

V závěru duelu se Ondřej Kúdela při jedné ze strkanic přitočil se zakrytými ústy ke Kamarovi, který ho okamžitě obvinil z rasistických urážek. Utkání mělo dohru i po závěrečném hvizdu v útrobách stadionu, kde finský záložník podle slávistů Kúdelu napadl. Kamara si za konflikt odpykal třízápasový trest, Kúdela tehdy vyfasoval exemplární desetizápasový trest bez prokázání viny.

Gerrard vyjádřil zklamání

I dvojutkání Sparty se skotským celkem provázely obrovské emoce. Bývalý trenér Rangers Steven Gerrard po utkání v Praze kritizoval bučení sparťanských dětí na záložníka tmavé pleti Glena Kamaru, jenž byl vyloučen. Na Letné kvůli disciplinárnímu trestu za rasismus části fanoušků v srpnovém utkání 3. předkola Ligy mistrů s Monakem chyběli dospělí fanoušci, výjimkou byl doprovod téměř 11 tisíc dětí. Gerrard později vyjádřil překvapení a zklamání z verdiktu UEFA netrestat Spartu za neprokázané rasistické chování diváků.

Páteční los základní skupiny Evropské ligy Spartě přisoudil Betis Sevilla, Aris Limassol a právě Rangers. „Jsou to velmi kvalitní týmy, čekají nás pěkné zápasy. Zároveň jde o rozdílné typy mužstev,“ řekl k losu trenér Sparty Brian Priske.

O dost přímější ale byly reakce fanoušků Sparty. „Je to hratelný, ale Rangers jsem fakt nechtěl,“ okomentoval na sociálních sítích los jeden z příznivců Letenských.

„Kamara věděl, kdy utéct,“ poukázal jeden z fanoušků na fakt, že Kamara přestoupil do anglického Leedsu den před losem. „Ještě že 2 největší problémy (Kamara a Gerrard) už tam nejsou,“ přidal se další.

„Roofe, ty ku**o,“ neudržel se jeden z milovníků celků z Letné a přiomněl surový zákrok Roofa na Ondřeje Koláře. „To bude slušná nenávist proti poklekávačům, asi můžeme uzavírat sázky, který sektory se po tomhle zavřou,“ předpovídá jeden z fandů.

Sparta přivítá v očekávaném duelu Rangers na Letné 26. říjná, odveta ve Skotsku se odehraje 9. listopadu.