Ale v ní poslouchají stejnou písničku jako fotbalisté ve východočeské metropoli.

„Je to tak, tým Rakowa předběhl město. Nemají stadion, je to škoda,“ upozorňuje Vítězslav Lavička, trenér Slasku Wroclav, konkurenta Čenstochové v nejvyšší polské soutěži.

Rakow sice druhou ligu kopal doma, ve staré aréně byl úspěšný, ale pro elitní klání není jeho stánek způsobilý. Na podzim mužstvo dojíždělo do sedmdesát kilometrů vzdáleného Belchatowa.

„V minulém roce se měl stavět nový, ale nikdo nic nedělá. Město asi není tím správně zaníceným fanouškem a majitel klubu zase nechce všechno táhnout sám,“ vysvětluje Schwarz a pak si lehce posteskne: „Kam jdu a kam přestoupím, tam je se stadionem problém.“

Pro tým je to problém, a to samozřejmě. Přesto se nováček soutěže drží poblíž skupiny, která bude kopat o mistrovský titul.

„Chtěl bych v Rakowě něco dokázat, ale bohužel je tady ta infrastruktura. My hráči a klub ji předháníme. Město není schopné držet naše tempo a mě to štve,“ netají obránce Petrášek.

I proto chvíli přemýšlel o finančně gigantické nabídce z Jižní Koreje, nakonec u něj vyhrála sportovní stránka,. „Jsem Rakowu vděčný, ale jednou budu chtít jít dál,“ netají kapitán mužstva.

I kvůli stadionu.