Srpnový odchod Dávida Hancka byl pro Spartu velmi bolestivý, přesto ale logický. Letenští totiž za přestup slovenského obránce inkasovali 200 milionů korun, dalších 50 milionů tvoří následné bonusy. „Obdrželi jsme na Dávida velmi vysokou nabídku, které se těžko odolává. Na druhou stranu by to takhle mělo vypadat,“ hodnotil velký přestup sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Brazilská hvězda Neymar
Neymar čelil trestnímu obvinění z homofobie. Teď se zastal Jankta po coming outu

Odchovanec Žiliny se během tříletého působení na Letné vypracoval v hlavní oporu mužstva – v 76 zápasech nastřílel 14 gólů, k nim přidal osm asistencí a řadu důležitých obranných zákroků.

Hanckova cena roste

Netrvalo dlouho a po přestupu do Feyenoordu si Hancko získal příznivce rotterdamského celku. „Výborný obránce. Bez debat nejlepší přestup za poslední roky, skvěle utracené peníze,“ vyznal se jeden z fanoušků Feyenoordu Hanckovi na sociálních sítích. „Mašina. Vidět někoho hrát v našem dresu s takovým zápalem je balzám na duši,“ přidal se další.

Tomáš Souček má podle Transfermarktu hodnotu 45 milionů eur
Svět fotbalových agentů: Slavia platila miliony, britský důchodce předčí Messiho

Hancko od svého příchodu nechyběl ani v jednom utkání, v nizozemské Eredivisie navíc v posledním zápase pomohl Feyenoordu asistencí k důležité výhře 2:1 na hřišti Heerenveenu, která celek z Rotterdamu udržela na prvním místě před dotírajícím AZ Alkmaar. „Děkujeme fanouškům za skvělou podporu, vybojovali jsme důležité tři body,“ vzkázal Hancko.

Konzistentních výkonů Hancka si všiml i renomovaný server Transfermarkt. Od přestupu ze Sparty se hodnota pětadvacetiletého obránce téměř ztrojnásobila, aktuálně by případný zájemce musel položit na stůl minimálně dvanáct a půl milionu eur (přibližně 295 milionů korun).

Hancko má ale s Feyenoordem kontrakt do roku 2026, potenciální námluvy by tak byly o dost dražší. Slovenský zadák je totiž v životní formě, holandský celek se ho jen tak zbavit chtít nebude.