Cristiano Ronaldo se díky přestupu do an-Nasru stal nejlépe placeným fotbalistou všech dob s astronomickým ročním příjmem 200 milionů eur (asi 4,8 miliardy korun). Jenže své pověsti dlouho zůstával hodně dlužen. V prvních třech soutěžních zápasech v novém působišti skóroval pouze jednou – a to ještě z penalty.

Cristiano Ronaldo na MS 2022
Ronaldo a zakázaná láska. Jeho modelka přidělává arabským šejkům starosti

Teď se pětinásobný držitel Zlatého míče konečně rozjel. Osmatřicetiletý útočník nasázel v utkání proti an-Wehdě hned čtyři branky a překonal hranici 500 vstřelených gólů na klubové úrovni. Po dnešku má na svém kontě 503 zásahů.

Jestli si myslíte, že se jedná v podání CR7 o výjimečný moment, tak to se pletete. Ronaldo dal na klubové scéně čtyři góly během jednoho večera už pošesté, jednou se mu to povedlo i v Lize mistrů. Všechny předchozí čtyřgólové zápasy zažil v dresu Realu Madrid.

Dvakrát vsítil v dresu Realu dokonce pět branek v jednom ligovém mači. Stalo se tak 5. dubna 2015 proti Granadě (9:1) a 12. září 2015 proti Espaňolu (6:0).

Jan Koller (vlevo) se v Silvestrovském derby poprvé představil mezi veterány nad 45 let.
Z Ronalda je mi smutno. Nechápu, proč musí končit někde v Arábii, říká Koller

V Saúdské Arábii se tak mají ještě na co těšit. Ronaldo vrátil an-Nasr do boje o další mistrovský titul a rozhodně neřekl poslední slovo. S jídlem totiž roste chuť.