Už při příchodu na stadion byli školáci z Hradce a okolí slyšet. Vedení klubu si pro ně připravilo zajímavý program. Nejprve si vyzkoušeli, jak se správně fandí pod velením speakera.

Následně na zelený pažit děti postupně vyvolávaly jednotlivé hráče hradeckého áčka, kteří nastoupili v černobílých dresech a malým klukům i holkám předvedli pod vedením kompletního realizačního týmu modelový trénink.

Diváci ve vyprodané Malšovické aréně na utkání Hradce Králové se Slavií Praha.
FOTO: Byli jste v Hradci na Slavii? Najděte se na fotkách!

Deset vybraných šťastlivců si navíc mohlo zasoutěžit o lístky na nedělní utkání nadstavby, ve kterém Hradec vyzve v semifinále Olomouc. Dostalo se na všechny.

„Moc děkujeme, že jste dorazili na náš trénink a doufám, že jste si to užili,“ vzkázal kapitán Votroků Petr Kodeš.

Otevřený tréninky fotbalistů Hradce Králové v Malšovické aréně.Otevřený tréninky fotbalistů Hradce Králové v Malšovické aréně.Zdroj: Deník/Vladimír Machek

„Samozřejmě nějaká hluchá místa byla. Na to, že se jednalo o první takovou akci, se dopoledne vydařilo nadmíru. Před chvílí jsem mluvil s moderátorem Ondrou Novotným a říkal, že takhle vděčné publikum snad ještě nezažil,“ pousmál se marketingový ředitel hradeckého klubu Aleš Havel.

Hradec si vychovává možné budoucí hráče/hráčky či nové fanoušky. Publikum se postupně mění, což je vidět i na ligových duelech. Na stadionu neuvidíte pouze muže, ale chodí celé rodiny. Rozhodně správná cesta a východočeský klub si to očividně uvědomuje.