Hokejisté Dvora Králové nad Labem mohli v pátek slavit výhru v kvalifikační skupině a následnou účast v baráži o postup do Chance ligy. K tomu Rodos potřeboval přehrát na vlastním ledě soupeře z Tábora, klidně až po prodloužení.

K němu měli domácí velmi blízko, když v 57. minutě vyrovnával z nacvičené akce Půhoný. Hosté však ještě stihli zareagovat a dvěma trefami kapitána Seidla překlopili vývoj utkání na svou stranu.

Hokejisté Dvora Králové nad Labem už sezonní cíl splnili. Dnes večer jej však hodlají překročit. Ovládnou kvalifikační skupinu s Táborem a Novým Jičínem?
Hokejová pozornost se soustředí na dvorský led. Dopíše Rodos pohádkový příběh?

Dvoráci dál vedou tříčlennou tabulku, postoupit však stále mohou všechna tři mužstva. Táboru stačí na účast v baráži bod z nedělního domácího klání s Novým Jičínem, Slezané potřebují vyhrát rozdílem minimálně šesti branek. Pokud Nový Jičín vyhraje nižším skóre, zahraje si baráž proti Šumperku Rodos.

Kvalifikace o prvoligovou baráž, 5. kolo

Dvůr Králové nad Labem - Tábor 2:4

Úvodní minuty důležitého utkání nabídly nervózní hokej a mírnou převahu hostujícího mužstva. Rodos přežil i přesilovou hru soupeře a naopak sám měl v polovině periody šanci skórovat v minutové výhodně pěti proti třem. Svěřenci kouče Zörklera ji však nevyužili a stejně tak ani první vážnější gólové příležitosti. Radoval se tak soupeř, to když v přesilovce pár vteřin před sirénou uspěl ranou od modré Pařízek.

Prostřední část patřila Rodosu. Ten byl za svou snahu odměněn vyrovnávací trefou Jaroslava Dvořáka, jenž v početní výhodě skóroval ve 26. minutě. Dvoráci mohli záhy stav otočit, obrovské příležitosti ale neproměnili a trest přišel opět v závěru třetiny, když se prosadil zkušený obránce Zíb - 1:2.

Také do třetí části tak šli domácí v nevýhodné pozici, bitvu ale předem nevzdali. V elektrizující atmosféře vyrovnal v 57. minutě Půhoný a další šance patřila aktivnímu Procházkovi. Místo otočky ale vypálil po minutě hostující kapitán Seidl a dvorské euforii učinil přítrž. V následné power-play stejný hráč výhru Tábora pečetil a Dvoráci tak svůj kvalifikační osud musejí nechat na protagonistech nedělního souboje Tábora s Novým Jičínem.

Fakta – branky a nahrávky: 26. Jaroslav Dvořák (Bláha, Matějíček), 57. Půhoný (Luštinec) – 20. Pařízek (Endál, Seidl), 38. Zíb (Prášek, Matiášek), 58. Seidl (Radoš, Havelka), 60. Seidl (Matušík). Rozhodčí: Zavřel, Bernat – Mašařík, Juránek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1206. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – Voňka, Matějíček, Petira, Luštinec, Muška, Valášek – M. Procházka, J. Ježek (41. Vašíček), Havlas – Půhoný, Jan Dvořák, Dušek – Jaroslav Dvořák, Bláha, Kučera. HC Tábor: T. Dvořák (Kolář) – Kříž, Hajič, Havelka, Radoš, Pařízek, Hubata – Hasman, Dančišin, Endál – Seidl, Matušík, Šulek – Matiášek, Zíb, Rousek – Prášek, Zayml, Bárta.

Miloslav Čech, asistent trenéra HC Tábor: „Jeli jsme do Dvora Králové s vědomím, že musíme vyhrát. Chtěli jsme hrát bez výrazných chyb a nenechat se vylučovat, což se nám až tak moc nedařilo. Ale na druhé straně k tomu kluci v bouřlivém prostředí přistoupili velmi zodpovědně. Jedním z klíčových momentů bylo, že se nám v první třetině podařilo ubránit přesilovku soupeře pět na tři, navíc jsme vždy v koncovkách třetin odskočili do jednobrankového náskoku. V poslední části utkání gradovalo a nabídlo velké drama, které pro nás skončilo šťastně. Soupeř nám jen chvíli před koncem vyrovnal na 2:2, pak za to ale vzal kapitán Radek Seidl a dvěma góly rozhodl zápas. Musíme kluky moc pochválit a zvlášť ocenit výkon Tadeáše Dvořáka v brance. Uznání si ale zaslouží i domácí hráči, kteří mají za sebou mimořádně nabitý program, přesto znovu drželi tempo až do konce. Skvělé bylo i prostředí ve Dvoře Králové nad Labem a atmosféra, ke které přispěli i naši fanoušci. Povedl se nám první klíčový krok, ten druhý nás čeká v neděli proti Novému Jičínu před jistě rekordní návštěvou.“

Zdroj: Youtube