Moc lidí jim na začátku sezony nevěřilo, ale oni ukazují, že když je skvělá parta, dá se zvládnout vše. Albrechtice na podzim „skousli“ i Lípu nad Orlicí a Vamberk, tedy celky, které ještě loni kopaly krajskou I. B třídu. S 22 body jsou o skóre před Borohrádkem první. Třetí béčko Dobrušky na vedoucí tandem ztrácí už šest bodů. Tuhle parádní jízdu si užívá i devětadvacetiletý Tomáš Řehák, který odpovídal na otázky Rychnovského deníku.

Tomáši, s neskutečným přehledem jste ovládl anketu o nejlepšího hráče Deníku, jak jste ji sledoval a víte, kdo vám tolik hlasů naposílal?

Když jsem zjistil od kamaráda, že jsem byl nominován, anketu jsem sledoval opravdu hodně. Hlasovalo určitě spoustu lidí okolo našeho klubu, ať už spoluhráči, fanoušci a v neposlední řadě rodina, přátelé i známí. Za což jim moc děkuji, vážím si každého hlasu, který mi byl poslán.

Vítězství to bylo naprosto zasloužené, protože jste porazili 5:2 béčko Týniště a vy jste se blýskl hattrickem, jak jste zápas viděl?

Zápas jsme měli od samého začátku pevně v rukou. Chtěli jsme do něj vstoupit aktivně, což se nám podařilo i díky rychlému gólu z 5. minuty. Za ten hattrick jsem moc rád, byl to můj vůbec první mezi muži.

Co vaše branky, můžete je popsat?

První branka byla z kategorie šťastných. Za hranicí vápna jsem přijal přihrávku od Radima Slaniny, zpracoval, napřáhl a vystřelil, gólmanovi to šťastně propadlo.

Pokračujte.

Druhý gól padl po rychlém kontru, kdy jsme ubránili roh. Na soupeřově polovině se balónu ujal Marek Jarkovský, který mi po samostatné akci, kdy udělal kličku i brankáři, předložil nahrávku před prázdnou branku, za to klobouček. A třetí padl z penalty, na které nejsem určený, ale spoluhráči mě vyzvali, ať se jí ujmu a zkompletuji svůj premiérový hattrick.

Souboj Přepych se Sokolem Voděrady byl tou pravou bitvou, ve které oba soupeři bojovali o vítězství do posledních minut.
Derby Přepych s Voděrady pobavilo televizní diváky. Labuť zvládla hit IV. třídy

Už vás zkasíroval týmový pokladník? Kolik to bude stát?

Ještě ne, ale očekávám, že něco do kasy přispěji. V jaké částce to bude, ale netuším. (směje se)

PŘEKVAPENÍ

Vévodíte okresnímu přeboru, jak zatím hodnotíte letošní výsledky Albrechtic?

Výsledky máme podle mého skvělé, přeci jen porazit dva týmy, které sestoupily z vyšší soutěže, je parádní. Doufáme, že v dobrých výkonech budeme pokračovat i nadále.

Není to trochu nad plán, nebo jste do sezony vstupovali s tím, že se chcete prát nahoře?

Rozhodně je, byli jsme pasováni spíše do role klubu, který by měl hrát o záchranu. Jsme rádi, že ukazujeme lidem, kteří v nás nevěřili, že můžeme hrát s kýmkoliv.

Kde vidíte největší přednosti současného albrechtického kádru?

Náš tým je velmi dobře vyvážený, nechybí nám zkušenosti ani dravé mládí. Hlavní přednost ale vidím v týmovém duchu. Hrajeme jeden za druhého, prostě jako opravdový tým!

Radek Jedlička (v bílém), fotbalista TJ Sokol Voděrady, se takhle snažil pláchnout obraně Přepych v televizním utkání.
Voděrady před kamerami zářily: Zaskočili jsme hlavně sázkaře, smál se Jedlička

O víkendu se představíte v Černíkovicích, kterým se také daří, co od zápasu očekáváte?

Velmi těžké a bojovné utkání, jak už to v této soutěži je. Není tu snadného soupeře a každý může porazit každého. Černíkovice nabraly velmi slušnou formu, budeme dělat vše, co je v našich silách, abychom jim šňůru přetrhli a přezimovali v čele okresního přeboru.

Pojďme k vám. Kde a kdy jste vůbec začal s fotbalem?

S fotbalem jsem začal v sedmi letech v Rychnově nad Kněžnou, kde mě k němu přivedl otec. Hrál jsem tam až do svých dvaceti, než jsem přestoupil do Albrechtic nad Orlicí.

Co vás kromě fotbalu ještě baví?

Můj život se skoro celý točí kolem fotbalu, práce a rodiny. Trénuji druhým rokem naši předpřípravku, což mě opravdu moc baví a naplňuje.

Prozradíte čtenářům, čím se živíte?

Jak už to v tomto okrese bývá, pracuji ve Škoda auto. Závěrem moc děkuji vám do redakce za nominaci, moc si jí vážím.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...