Vítězné mužstvo rozhodně nejsou vysloužilá esa, neboť věkový průměr jejich hráčů je necelých 18 let. A to prim v týmu hrál šestnáctiletý Marek Kadrmas, který nakonec rozhodl o triumfu es v prodloužení finálového souboje s Mydliovci a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Vysloužilá esa měla navíc neprůstřelného gólmana Dominika Flígra, který byl jednoznačně zvolen nejlepším ze všech pětadvaceti na turnaji. Zaujali ovšem i druzí Mydliovci, a to hlavně spanilou jízdou do finále bez jediné obdržené branky ve vyřazovacích bojích.

Parta okolo kapitána Jakuba Jedlinského dokazuje, že turnaje v malé kopané prostě umí. Třetí místo brali vamberečtí mladíci, penaltoví mágové – Toporové. A pohodu z podzimních výsledků na velikém hřišti si na to malé přivezli i Lipští kopáči, v jejichž týmu byl nejlepší střelec turnaje – sedmigólový David Mondík. Po čtyřech letech se turnaj uskutečnil ve „velkém formátu“ – na čtyřech hřištích místo obvyklých dvou. Letos pořadatelé přivítali na lhotecké malé kopané ještě o jeden tým více, než bylo při dvacetiletém výročí turnaje. A s jistotou se jedná o nejvyšší účast za posledních 10 ročníků. Přitom kvalita hry tím vůbec neutrpěla. Kdo nepředváděl rychlou a fyzicky náročnou hru, neměl šanci. Turnaj byl rozlosován tradičně dva dny předem a hrálo se v 5 čtyřčlenných a 1 pětičlenné skupině. Hrací doba byla 2x10 minut, v pětičlenné skupině 2x8 minut. Jedinou kaňkou bylo ubrečené podzimní počasí, které turnaj doprovázelo od samého rána. Ale i přesto se našlo spoustu těch, kteří přišli fandit a podpořit svoje favority.

Čtvrtfinále

Nejlepší osmička už byla skutečně fotbalově na vysoké úrovni. Jak jinak si vysvětlit, že nabitá Marie FC se loučila třígólovým přídělem od Mydliovcí. Union Kostelec, který měl velmi zajímavé hráče (Adam Novotný z dorostu FCHK, Aleš Hašek) prohrál v atraktivním utkání s Lipskými kopáči 2:4. Poslední gól dostal až při závěrečné snaze o vyrovnání. Kozinec ve vyhroceném zápase nakonec podlehl Vysloužilým esům 1:2, bohužel zápas ovlivnily i nutné žluté karty. A i ve čtvrtfinále muselo dojít na penaltový rozstřel. Lajdáci to prostě uměli hrát vzadu na nulu, Toporům gól ale nedali. A tak se po bezbrankové plichtě šlo na „šestky“. Brankář Lajdáků Antonín Řehák je nakonec rozhodl, bohužel pro jeho tým ale neproměněnou penaltou ve čtvrté. sérii. Jinak ale v pěti zápasech inkasoval jedinkrát – kloubouk dolů před defenzivní hrou Lajdáků.

Semifinále

Rozblácená hřiště, stálý déšť, přesto semifinále nabídla fotbalovou kvalitu, na níž byli fanoušci zvědaví. Mydliovce poslal do finále Dominik Trejtnar, byl totiž jediným střelcem v zápase proti Lipským kopáčům. Ti dost možná doplatili na zranění svého nejlepšího šutéra Mondíka. A Vysloužilá esa prostě chytla vlnu – Topory smázla 3:0 po dvou zásazích Tomáše Kosa a jednom Marka Kadrmase.

O 3. místo

Oba poražení semifinalisté se dohodli na penaltovém rozstřelu bez zápasu, nebylo se čemu divit. Po 6 zápasech (120 minut hry) už toho měli po semifinálovém zklamání „plné brýle“.

Toporové Lipské kopáče přestříleli a jak již bylo výše uvedeno – po třetím místě ve skupině dokráčeli pro celkový bronz.

Přitom v turnaji vstřelili celkem jen 4 góly. Ale uměli penaltové loterie. Museli podstoupit tři a ze všech vyšli vítězně.

Finále

To byla fotbalová lahůdka. Vysloužilá esa se brzy ujala vedení – Martin Hlaváč se prosadil individuálně a zakončil jak starý mazák. A pak už vzal otěže do svých rukou i nohou gólman es Dominik Flígr. Střelce Mydliovcí přiváděl k šílenství. Až Adam Horák ho po nezištné přihrávce Romana Zajíčka prostřelil. A jelikož se po 20 minutách hry o vítězi nerozhodlo, muselo přijít prodloužení. Hrálo se už za snížené viditelnosti a v jeho 4. minutě přišel zlatý gól - příznačně z kopačky Marka Kadrmase, který svým fotbalovým projevem prostě o chlup převyšoval ostatní hráče turnaje. Celkem dal v turnaji 5 gólů, ten vítězný však byl samozřejmě nejcennějším. A tak mladíci z Týniště a Hradce prokázali, že s mladou fotbalovou generací to není tak zlé, jak se mnohdy povídá. Pravda, takto mladý vítězný tým Lhota cup dlouho nepamatuje.

Výsledky: 1. Vysloužilá esa, 2. Mydliovci, 3. Toporové, 4. Lipští kopáči. Nejlepší střelec: David Mondík (Lipští kopáči) – 7 branek. Nejlepší hráč: Marek Kadrmas (Vysloužilá esa) – 5 branek včetně vítězné v prodloužení finále a několik dalších asistencí spoluhráčům. Nejlepší gólman: Dominik Flígr.   (df)