Kromě samotného zápasu organizátoři pozvali i fotbalovou legendu Petra Koubou. Bývalého reprezentačního brankáře, hráče Sparty Praha a vicemistra Evropy z roku 1996.

V současnosti je Kouba šéftrenérem reprezentačních brankářů. „Petr Kouba přijede do Kostelce nad Orlicí na seminář, který je určený především pro amatérské trenéry a brankáře z celého Královéhradeckého kraje. Součástí bude nejen teoretická část o nejnovějších metodách, ale také komentovaná ukázková tréninková jednotka přímo na hrací ploše. Nic podobného v našem regionu ještě nebylo a věříme, že tak přilákáme nejen trenéry, ale i brankáře a širokou veřejnost,“ uvedl pro stránky krajského fotbalového svazu šéf organizačního týmu Miroslav Martínek.

V areálu kosteleckého stadionu vyroste velkoplošná LED projekce, která bude k dispozici na teoretickou část semináře. Zároveň divákům zprostředkuje předzápasové studio samotného finálového utkání a celý zápas.

Organizátoři totiž po vzoru loňského finále ve Zdelově připravují živý internetový přenos na sociální sítě Youtube a Facebook. Utkání bude komentovat Tomáš Borovec.

Program: 14:00 – 15:45 – seminář s Petrem Koubou, 16:00 – 18:00 – finálové utkání BFS – Gól Poháru OFS Rychnov nad Kněžnou, 18:00 – 19:00 – beseda a autogramiáda s Petrem Koubou, 19:00 – 21:00 – promítání záznamu přímého přenosu finálového utkání.   (kfs)