Rychnov přitom do utkání nevstoupil dobře a už po šesti minutách po brance domácího Davida Knespla prohrával. Deset minut před koncem prvního poločasu ale vyrovnal Jakub Lukášek a obrat dokonal po změně stran kanonýr Roman Zajíček. Spartak následně svoje vedení udržel a připsal si důležité tři body.

„Zápas to byl náročný i kvůli stavu hřiště, které vypadalo, jako kdyby přes zimu nebylo upravováno. Po brzkém inkasovaném gólů, jsme se odhodlali a zápas otočili,“ řekl hostující gólman Tobiška.

Vítězslav Hrubý (vpravo) si podmaňuje I. A třídu.
Kanonýr Hrubý ve formě a Kostelec na startu jara šlape. Na obzoru velký šlágr

Co během mače musel řešit? „Soupeř několik šancí měl, ale z mé strany šlo spíše o standardní zákroky a pak samozřejmě pomohla obrana, která obětavě skákala do střel,“ pochvaloval si.

Spartak se během zimní přípravy utkal s několika divizními týmy a rozhodně si z přípravných duelů odnesl zajímavé poznatky i sebevědomí, protože s nimi hrál vyrovnaně. „Paradoxně se nám v přípravě dařilo lépe proti týmům z vyšší soutěže, dokázali jsme držet krok a určitě takovéhle zápasy pomáhají se sebevědomím,“ pokračuje mladý gólman.

Gólman Rychnova nad Kněžnou Tadeáš Tobiška.Gólman Rychnova nad Kněžnou Tadeáš Tobiška.Zdroj: Renata Jírová

Rychnov sice začal jaro domácí prohrou se silnou Policí nad Metují, ale už druhé kolo ukázalo, že vytyčené cíle může splnit. „Chceme se udržet na horních příčkách tabulky, dále předvádět bojovné výkony a dostávat co nejméně branek,“ uvedl Tobiška.

V neděli od 12 hodin na jeho tým čeká domácí duel proti posledním Hořicím. Jiskra se ale zlepšuje zápas od zápasu a dá se očekávat těsný boj. „Zápasy proti Hořicím jsou vždycky velmi vyrovnané, takže očekávám kvalitní výkony od obou týmů. Záležet bude na tom, zda Hořice přivezou své největší opory,“ uzavírá Tobiška.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...