Police na vítězné vlně

Fotbalisté Police nad Metují prožívají snový vstup do soutěže. Nováček má na svém kontě plný počet bodů, když nejprve vyhrál v Červeném Kostelci, o tomto víkendu před vlastními fanoušky přehrál 3:1 Kostelec nad Orlicí. Na stadion do Police si našlo cestu přes 600 diváku, kteří viděli vyrovnaný první poločas. Domácí hráli od 33. minuty po vyloučení Tošovského v desíti, ale po změně stran dvěma góly rozhodli o své výhře.

Přestřelka v Jičíně, body brala Slavia

Hned devět branek viděli diváci v Jičíně, který hostil hradeckou Slavii. Ta nakonec odvezla všechny tři body za výhru 5:4. Za zmínku stojí hattrick domácího Matějky a dvě branky hostujícího Václavíčka. Hosté vedli do poločasu 4:1, ale Jičín se nevzdal a utkání pořádně zdramatizoval. Kdo si našel cestu na stadion, rozhodně nelitoval.

FOTO:
První body. Fotbalisté Vrchlabí vyhráli ve druhém kole na domácím hřišti nad Červeným Kostelcem 2:1.

Branky padaly i v Chlumci

Zajímavé derby se hrálo v Chlumci, jenž hostil spojený tým Olympia HK/Kratonohy. Hosté do 37. minuty nasázeli čtyři branky a do poločasu vedli 4:1. Nakonec rezervu Chlumec přehráli 5:3. Největší zásluhu na tom měl třígólový Ličman. „I přes nedostatky v defenzivní činnosti, na kterých musíme zapracovat, chválím naše velmi mladé mužstvo za ofenzivní herní projev a tři body ze hřiště kvalitního soupeře,“ uvedl asistent trenéra Kratonoh Martin Moník.

Bydžov loupil v Rychnově

Vítězství 3:1 si připsali fotbalisté Nového Bydžova v Rychnově nad Kněžnou. Diváci viděli rychlé tři góly, které padli do 6. minuty. Po trefách hostujících Hlušičky a Holce snižoval Počtýnský. Pojistku zaznamenal čtyři minuty před koncem znovu Holec.

Hvězda kola
David Ličman (Kratonohy): Hattrickem se blýskl hráč Kratonoh David Ličman, který pomohl k výhře 5:3 na hřišti rezervy Chlumce nad Cidlinou. Jeho tým je po dvou kolech v krajském přeboru stoprocentní.

Výrok kola
„Hrůzostrašný vstup do zápasu nás stál body. Prohrávat po pěti minutách o dvě branky nemůžeme.“
(Václav Brůžek, předseda oddílu Rychnova, po domácí prohře 1:3 s Novým Bydžovem)