Úvod sezony v krajském přeboru jim nevyšel. Fotbalistům Hořic se nedařilo bodově i střelecky. Jenže pak nastal zlom a v posledních zápasech je to přesně naopak. Tým od Gothardu se rozstřílel a začal pravidelně sbírat body. Nebo trochu jinak.

Rozstřílel se především Jiří Pečenka, kterého si Jiskra vytáhla před startem sezony z Probluze, kde kopal okresní přebor Královéhradecka. A tenhle dvaadvacetiletý mladík se za důvěru v něj vloženou odvděčil Hořickým dokonale štědře. Před týdnem například hattrickem srazil Červený Kostelec a o uplynulém víkendu vsítil už svoji devátou branku v sezoně. Tomu se říká výkonnostní posun vzhůru!

Jirko, o víkendu jste si přivezli dva body z Dobrušky. Jakou pro váš tým mají hodnotu? Kdyby vám tohle někdo oznámil před zápasem, brali byste to?
Před zápasem jsme jeli do Dobrušky bodovat, tam bychom určitě dva body brali, podle vývoje jsme za ně ještě rádi. Body jsou pro náš tým hodně důležité v neuvěřitelně vyrovnané tabulce.

Utkání mělo zajímavý průběh. Od 23. do 31. minuty jste vstřelili tři branky a vedli 3:0, ale hned po přestávce bylo vyrovnáno 3:3. Co se v té době dělo na hřišti? Čím to, že jste poměrně rychle přišli o tříbrankový náskok? Co se s mužstvem stalo?
Bohužel nás domácí potrestali po našich chybách a ještě do poločasu stáhli výsledek na 2:3. Po přestávce vyrovnali a poté se hrál fotbal nahoru - dolů, vyhrát mohl kdokoliv. Nakonec došlo až na penaltový rozstřel, který jsme konečně zvládli.

Během zápasu panovalo škaredé podzimní počasí, mělo nějaký vliv na hru?
Myslím si, že zas tolik ani ne. Spíše nás zaskočila umělá tráva, za kterou můžeme být nakonec rádi. Nikdy jsem nehrál pod umělým osvětlením zápas ve 14.30 hodin.

V neděli jste zaznamenal už devátou branku v sezoně. Z osobního hlediska tedy musí panovat spokojenost, ne?
Jsem rád, že mi to tam padá. Ze začátku sezony jsem měl šance a nevyužíval je. I když gólů mohlo být ještě více, tak jsem spokojený.

Ptám se i proto, že ještě v poslední sezoně jste hrál za Probluz okresní přebor Královéhradecka. O takové střelecké formě v krajském přeboru se vám možná ani nesnilo, že?
Když to máte v keckách, tak je vám jedno, jakou soutěž hrajete. (směje se) Nééé, teď vážně. Doufal jsem, že se párkrát prosadím, ale že budu mít devět gólů po dvanáctém kole, to jsem opravdu nečekal. Snad se mě štěstí bude držet i nadále.

Jak velký rozdíl je mezi krajským a okresním přeborem? V čem nejvíce?
Rozdíl těchto dvou soutěží je velký, jak v důrazu, v rychlosti, tak i v kvalitě hráčů.

Vašemu novému týmu se příliš nepovedl vstup do sezony a to jak bodově, tak i střelecky. Teď ale pravidelně sbírá body a střílí branky. Všechno si už sedlo? Kde nebo v čem nastal zlom?
Nedařilo se nám v koncovce, dokázali jsme zahodit i stoprocentní šance. Největší zlom přišel právě s góly v domácím utkání proti Jaroměři (výhra 4:2 v 8. kole, v úvodních sedmi duelech vstřelily Hořice pouze tři branky - pozn. aut.), od té doby se nám střelecky daří.

S jakým cílem jste vůbec vstupovali do sezony?
Jak už jsem říkal, osobní cíl byl párkrát se prosadit, což se povedlo. A týmový byl nasbírat co nejvíce bodů, myslím, že meta byla kolem dvaceti bodů po polovině sezony.

Do konce podzimu zbývají tři kola. Nejprve máte doma Třebeš, pak jedete do Sobotky a končíte s Vysokou. Kolik bodů byste uvítali?
Uvítali bychom klidně všech devět bodů, ale uvidíme, jak se nám bude dařit. Nečekají nás lehké zápasy, tak věřím alespoň v šest bodů. Tímto bych chtěl pozvat fanoušky na nedělní zápas s Třebší, který se hraje od 14 hodin v Hořicích.