Během léta změnil dres. V rámci fotbalového krajského přeboru odešel z Rychnova nad Kněžnou do nedalekého Kostelce nad Orlicí. Při pohledu na tabulku nejspíš Roman Zajíček nelituje.

Devětadvacetiletý útočník je se svým novým týmem na pátém místě, navíc vsítil už sedm branek, zatímco jeho bývalý „zaměstnavatel“ se zatím topí na samém dně tabulky bez bodového zisku.

O víkendu kostelecký celek remizoval 1:1 na půdě letošního překvapení z Třebše a následně neuspěl v penaltovém rozstřelu. „Je to škoda, měli jsme vyhrát,“ říká autor jediného gólu hostujícího mužstva.

Roman Zajíček.Začněme posledním zápasem v Třebši, který byl jedním ze šlágrů kola. Po vaší trefě jste byli blízko třem bodům, ale nakonec máte jen jeden. Je to pro vás spíše ztráta?
Určitě je to ztráta, neboť podle mě jsme byli po celý zápas lepším mužstvem. Přesněji řečeno první poločas byl ještě vcelku vyrovnaný, ale ve druhé už jsme byli aktivnější. Bohužel jsme nevyužili některé příležitosti ke skórování. Pak jsme sice dali gól (v 81. minutě), jenže vzápětí jsme ze standardní situace inkasovali. Takže to je velká škoda.

Třebeš je v této sezoně velkým překvapením a patří jí druhá příčka. Bylo to znát i na hřišti? Překvapila vás něčím ze své hry?
Snažili se kombinovat na tom jejich hrozném hřišti. Řekl bych, že hráli vcelku dobře a hlavně důrazně.

Po šesti kolech jste na páté příčce s deseti body. Panuje s tím v týmu spokojenost? Nebo jste pomýšleli na víc?
Musím říct, že v žádném utkání jsme nebyli slabším týmem, takže těch bodů rozhodně mohlo být víc. Ale myslím, že i tohle bereme.

Kam vlastně sahají ambice a cíle Kostelce nad Orlicí v letošní sezoně?
Domnívám se, že bychom chtěli skončit zhruba do pátého místa. Takže bychom se v sezoně rádi pohybovali na těch čelních příčkách tabulky.

Kostelecký tým jste posílil před touto sezonou. Jak proběhla aklimatizace do týmu? Znal jste některé hráče?
Zhruba polovinu hráčského kádru jsem znal už předtím, takže to bylo celkem v pohodě. Kluci mě v týmu přijali rychle, tak snad je všechno dobré.

Krajský přebor - nejlepší střelci
Po 6. kole: 1. Jan Pražák (Vysoká nad Labem) 10 branek, 2. – 3. Zdeněk Ševčík (Nový Bydžov), Roman Zajíček (Kostelec nad Orlicí) oba 7, 4. Michal Ryšavý (Třebeš) 6.

Zatím se vám daří střelecky, na svém kontě už máte sedm zásahů, čímž se řadíte na druhé místo kanonýrů krajského přeboru. S tím asi musí panovat spokojenost, že?
Ano, i když těch vstřelených branek mohlo být rozhodně více, neboť jsem ještě nedal řadu dalších tutovek. Ale se sedmi góly jsem určitě spokojen.

A po herní stránce?
Po té jsem také spokojený. Myslím si, že se mi docela daří. Náš tým je kvalitní a využívá mě. Je to dobré.

Do Kostelce jste přišel v létě z Rychnova nad Kněžnou a určitě i dál sledujete, jak si tohle mužstvo vede. Co říkáte tomu, že je zatím poslední bez bodového zisku?
Zatím hráli všechny zápasy venku, což je pro ně určitě těžší. Na domácí půdě snad už začnou sbírat body. Každopádně tahle situace je pro ně kritická.

Přesto myslíte, že tu sezonu ještě zachrání?
Věřím, že začnou bodovat a určitě to zvládnou.

V čele tabulky jsou stoprocentní Libčany. Myslíte, že letošního suveréna už nikdo nesesadí? Nebo se ještě někdo najde, kdo by se k němu přiblížil?
Vypadá to, že Libčany během léta asi kvalitně posílily a jsou právem suverénním týmem. Možná budou mít podobnou šňůru, jakou měl minulý rok Náchod. Domnívám se, že je hned tak nikdo nezastaví, možná se jen přiblíží na nějaký úsek. Uvidíme.