Staronovým týmem ve fotbalovém krajském přeboru je v této sezoně SK Dobruška. Po postupu z I. A třídy se čekalo, co tenhle celek předvede po návratu o soutěž výš.

Zatím však ukazuje, že do přeboru postoupil právem. Po devíti kolech má čtrnáct bodů a je ve středu tabulky.

Dařilo se mu obzvlášť v uplynulých třech duelech, v nichž pokaždé dokázal naplno bodovat. Strůjcem posledních úspěchů byl jednoznačně střední záložník Jakub Mikušík. Devětadvacetiletý kapitán mužstva totiž dokázal třikrát po sobě rozvlnit síť soupeřů.

Jakub Mikušík.Pojďme nejprve k okresnímu derby s Rychnovem, jak moc cennou výhru jste si v neděli připsali?
Jsme samozřejmě rádi, že jsme to zvládli, i když nás pak bylo o jednoho méně. O to je to pro nás cennější, že jsme to ubojovali až do konce. Takže to jsou cenné body.

Utkání hrané v Černíkovicích, kde měl Rychnov domácí azyl, rozhodl jediný gól z vaší kopačky. Povězte, jak k němu došlo?
Já vlastně už ani moc nevím (usměje se). My jsme šli do nějakého postupného útoku přes pravou stranu s tím, že někdo přihrával našemu pravému záložníkovi Marcelu Majerovi. Nabíhal jsem v podstatě trošku za obranu, on balonem překopl stopery a já šel skoro od půlky sám na kasu.

Už jste zmínil, že jste část zápasu hráli v desíti. Bylo těžké od 54. minuty hájit vedení v početním oslabení až do závěrečného hvizdu?
Těžké to samozřejmě bylo, protože fyzička moc není (zasměje se). Ale hlavně nás mrzí tyhle početní ztráty, protože naší nedisciplinovaností se potom dostáváme sami pod tlak, což je prostě škoda. Fotbal si pak moc nezahrajeme, když celý poločas jen bráníme.

Co jste říkal hře Rychnova? Byla na hráčích třeba cítit deka z toho, že jsou v tabulce poslední?
Abych řekl pravdu, tak jsem od nich čekal ještě trochu víc, že to budou chtít urvat. Nevím, jestli je to třeba dané tím, že momentálně tam nemají takové hráče. Z mého pohledu prostě chtěli málo.

Domníváte se tedy, že v letošní sezoně je boj o udržení nemine?
Myslím si, že je určitě nemine. Podle mě jsou aspiranti na to, aby tam byli. Na druhou stranu je brzy to takhle hodnotit. Ale když to porovnám s mančafty, se kterými jsme v dosavadní části hráli, tak je znát, že mají na určitých postech velké slabiny.

Vaše mužstvo by naopak nemuselo hrát jen o záchranu, že?
Řekl bych, že máme dobrý kádr, v němž jsou kvalitní hráči. Teď v podstatě nenastupujeme v kompletním nejsilnějším složení. Máme v sestavě hráče, kteří jednou jsou a jednou nejsou. Ti, co teď nehrají, by byli možná větším přínosem, ale rozhodně nechci nikoho z kluků nějak moc podceňovat. Takže si myslím, že můžeme úplně v klidu hrát i lepší střed tabulky.

Po devíti kolech jste v tabulce osmí se čtrnáctibodovým ziskem, takže asi můžete být spokojeni. Čekali jste to už před sezonou? Nebo jste chtěli být ještě výš, jak už jste naznačoval?
Povím to asi takhle: Já jsem nečekal, že budeme hrát o padáka. Náš kádr se totiž, dá se říct, tak vykrystalizoval, že v něm jsou opravdu schopní a fotbaloví hráči. Jediné, co nám chybí, ale to je obecný problém, že se nechodí moc trénovat. Není na to asi čas nebo i chtíč. Nevím, jestli to kluky nebaví, nebo mají málo času. Ale jak říkám, nemyslím si, že my bychom měli být mančaftem, který by měl hrát o padáka.

V posledních třech zápasech jste naplno bodovali. Je uvnitř týmu cítit pohoda, když se vyhrává?
Ano. My jsme si dali za cíl tyhle tři utkání zvládnout bodově naplno, což se nám podařilo. Máme z toho velkou radost. Do konce sezony máme určitě vytyčené další cíle. Vždycky je lepší a hraje se líp, když už za námi nějaké body jsou, než kdybychom to všechno měli honit na poslední chvíli.

Ve třech duelech po sobě jste skóroval. Dostavila se střelecká forma?
No (usměje se), já jsem nikdy nebyl moc velký střelec, ale jsem samozřejmě rád, že mi to tam padá, ale hlavně že to týmu přináší body.

V čele tabulky jsou stoprocentní Libčany, se kterými jste se už střetli. Je to mančaft, který je o level výš, nebo se s ním dá hrát a určitě se najde někdo, kdo ho připraví o body?
Libčany mají velice dobrý kádr. V podstatě na každém postu je kluk, který je fotbalový a nebojí se hrát. Všech jedenáct hráčů, kteří jsou na place, chtějí hrát fotbal. Na druhou stranu podle mě jsme proti Libčanům odehráli velice slušný zápas. Myslím si, že kdybychom zachovali trochu více chladnou hlavu, mohli jsme je klidně o body připravit i my. Domnívám se, že postupem času trochu ztrácet body budou. Nicméně výkonnostní rozdíl tam cítit rozhodně je.