Labík vystřílel výhru na Slavii

Další dvě branky zaznamenal chlumecký útočník Jan Labík, tentokrát díky nim vyhrál jeho tým na hřišti hradecké Slavie 2:0. Labík se na jaře ve třech zápasech trefil osmkrát. To už tu dlouho nikdo nedokázal. „Na Slavii se hrálo vyrovnané utkání ve kterém měly šance oba týmy. Při těch domácích nás podržel brankář Kukal, naše vyřešil výborně Labík. To byly hlavní důvody našeho vítězství,“ uvedl asistent trenéra Chlumce Petr Kycelt.

Bělohrad nadělil Jaroměři „kanára“

Překvapení se zrodilo v Lázních Bělohradě, kam zavítala Jaroměř. A z hřiště předposledního týmu tabulky odjížděla s velkým debaklem 0:6. Bělohrad byl v utkání velmi produktivní, pro hosty byla tak vysoká porážka krutá. „Konečně utkání ve kterém jsme dokázali své příležitosti využít. Pro Jaroměř je výsledek asi krutý, každopádně naše výhra byla zasloužená,“ hodnotil spokojený trenér Bělohradu Tomáš Marek.

Poslední Rychnov přestřílel Jičín

Šest branek viděli diváci i v Rychnově nad Kněžnou. Domácí tým hostil Jičín a po vynikajícím začátku nakonec vyhrál 4:2. Přesto si situaci v zápase celkem zkomplikoval, když si za stavu 4:0 nechal dát dvě branky . Důležité tři body však získal a dál stahuje ztrátu na týmy před sebou. „Snový začátek nás uklidnil. Po celý zápas jsme byli aktivní a zaslouženě zvítězili. Pochvala týmu za bojovnost a nasazení,“ řekl předseda domácího klubu Václav Brůžek.

Ačkoliv svěřenci trenéra Zierise v utkání vedli 1:0, odešli poraženi výsledkem 2:4.
Chlumecká jízda, lídra spasil Chromek

Dobruška loupila ve Vrchlabí

Překvapení se zrodilo ve Vrchlabí. To doma nestačilo na Dobrušku a podlehlo jí 2:4. Dvěma brankami se blýskl kapitán hostů Jakub Mikušík. „V rozhodujících chvílích jsme ustáli tlak domácích, byli jsme nebezpeční dopředu a úspěšní v koncovce. Vítězství si velmi cením, tým se po debaklu s Novým Bydžovem rychle zvedl,“ chválil trenér Dobrušky Miloš Killar.

Lídr i přes trápení připsal další výhru

Už po dvaceti minutách utkání vedoucích Libčan s Hořicemi musel do sprch po hře rukou mimo vápno gólman hostí Dominik Krejčí. V tu chvíli to vypadalo na jasnou záležitost pro lídra, jenže Hořice odehrály velmi kvalitní utkání a o body je připravila jediná přesná střela Chromka, která znamenala vítězství Libčan 1:0. „Nejlepší jarní výkon nestačil ani na bod. Statečnou desítku hráčů musíme pochválit za bojovný a statečný výkon, ale historie se opravdu ptát nebude,“ viděl utkání vedoucí Hořic Josef Vydra.

Výrok kola
„Pochvala týmu za bojovnost a nasazení. Jen tak dál, borci!“
(Václav Brůžek, předseda oddílu Rychnova po výhře 4:2 nad Jičínem.)

Borec kola
Po dvou příliš nepovedených zápasech dokázali fotbalisté Lázní Bělohrad rozstřílet Jaroměř na svém hřišti 6:0. Tým podal v utkání velmi dobrý výkon a zaslouženě vyhrál S takovým by se v Bělohradě o záchranu měli porvat.

Krajská fotbalová I. B třída: TJ Sokol Malšovice - FC České Meziříčí.
O vítězích často rozhodoval až penaltový rozstřel