Tadeáši, v posledním kole jste vyhráli na hřišti České Skalice 2:0, jak těžký zápas to byl?

Osobně jsem čekal, že soupeř bude nebezpečnější, protože když jsem koukal na předchozí výsledky Skalice, tak i přesto, že jsou ve spodní části tabulky, dokázali držet se soupeřem krok a prohráli maximálně o jeden gól. První poločas měli prakticky jednu střelu z velkého úhlu a druhý poločas se snažili pouze o centry do vápna, které jim moc nevycházely.

Nejtěžší zákrok jste měl v 52. minutě, když jste zabránil jistému gólů, můžete situaci pospat?

Centr do vápna, kdy přede mnou hlavičkoval osamocený útočník. Nicméně moje dobré postavení, klidná hlava, led v žilách a útočníkova neúplně dobrá zakončovací schopnost mi zákrok hodně usnadnila. (směje se)

V šesti zápasech Rychnov obdržel pouhé čtyři branky, co za tím stojí?

Určitě dobře koordinovaná obrana v čele s kapitánem Honzou Kábrtem. Skvěle si taky sedl na stoperský post Štěpán Vacek, který zde hraje od nové sezony jako náhrada za Standu Pohla.

Lukáš Říha.
Devět gólů a rozhodnutí z penalty: Byla to trochu divočina, uznal Říha

Vy jste odchytal pět duelů, proti Bělohradu chytal Honza Šebesta. Chtěl si zachytat proti bývalým spoluhráčům?

Šéba předchozí zápasy za B-tým zachytal velmi dobře a místo si v základní sestavě proti svému bývalému týmu zasloužil. Nic víc zatím asi nebylo.

Jaký zápas byl pro vás zatím nejtěžší?

Nejtěžší zápas byl rozhodně proti Polici, kde soupeře brutálně dopředu hnalo skoro 1000 fanoušků. Nakonec je dohnali v poslední minutě ke vstřelení remízového gólu.

Díky zaváhání Náchoda v Libčanech jste se posunuli na první místo tabulky, čekal jste podobný rozjezd do soutěže?

Já osobně takový rozjezd nečekal, je fajn, že po šesti kolech jsme na prvním místě, ale je důležité, abychom tam dokázali vydržet co nejdéle.

Tadeáš Tobiška zasahuje v utkání proti Dvoru Králové.Tadeáš Tobiška zasahuje v utkání proti Dvoru Králové.Zdroj: Petr Reichl, www.fotbalfoto.cz

Kde vidíte hlavní přednosti současného kádru?

Největší předností je rozhodně šíře kádru, pokud někdo vypadne například kvůli zranění, je možné ho nahradit dalším kvalitním hráčem. Teď ještě navíc s námi od nové sezony začali trénovat kluci z dorostu (15-17 let), kteří se hned chytli a konkurují starším hráčům.

Pokračujte.

Poté samozřejmě chemie mezi všemi hráči, kdy vlastně není nikdo odstrčený od skupiny a všichni spolu velmi dobře vycházíme.

Jaké jsou cíle Spartaku pro letošní sezonu? Mluví se v kabině o postupu do divize?

Letošní cíl zůstává nezměněný od předchozí sezony – hrát v horní polovině tabulky, nejlépe do čtvrtého místa. Přemýšlet nad divizí je po šesti kolech asi trochu brzy.