Celkem do pěti dnů byl rozvržen program úvodního jarního dějství VOTROK Krajského přeboru. Mohl za to brzký termín, v němž se ne každé hřiště v kraji na začátku března nacházelo v ideální kondici. Jedním z původně odložených duelů 17. kola byl souboj Solnice s Českou Skalicí a v jeho novém termínu diváci rozhodně ničeho nelitovali.

Fotbalisté Police nad Metují zvládli náročný duel na hřišti exdivizního Dvora Králové nad Labem a trefou kanonýra Damaniho Camary vyhráli 1:0.
FOTO, VIDEO: Solnice klopýtla v Libčanech, konkurenti bez újmy. Povstaly Hořice

Vždyť v utkání druhého celku tabulky s dvanáctým padlo osm branek, navíc po hodně divokém průběhu. Výsledek 4:4 je navíc brán za velké překvapení. Obhájce trofeje totiž na domácím trávníku vůbec poprvé v sezoně ztratil body, ke všemu ještě po hodině hry vedl dvoubrankovým rozdílem a na konečnou remízu by v té chvíli nikdo nevsadil.

Votrok Krajský přebor – dohrávka 17. kola

Solnice – Česká Skalice 4:4 (3:2)

Už vstup do zápasu přinesl doslova střelecké hody. Gólový účet otevřel po šesti minutách svou pátou trefou v sezoně Diviš a na rychlé vyrovnání odpověděl proměněnou penaltou Rompotl. Na další reakci potřeboval Tobiška jen sedm minut a po brance Vítka si favorit nesl do přestávky vedení 3:2.

Brzy po pauze přidal Marek Vítek další trefu, která pro něj navíc znamenala jubilejní dvacátý (!) úspěch v sezoně. Jenže hosté nic nezabalili. Do hry je vrátilo snížení z dílny Rompotla a v 84. minutě dokonal solnické dílo zkázy svým teprve druhým zásahem v ročníku Chmelík.

Největší gólové přestřelky ročníku

9 branek: Lázně Bělohrad – Chlumec nad Cidlinou B 5:4 (4. kolo)
8 branek: Police nad Metují – Třebeš 7:1 (19. kolo)
8 branek: Solnice – Česká Skalice 4:4 (17. kolo)
7 branek: Třebeš – Hořice 5:2 (8. kolo)
7 branek: Rychnov nad Kněžnou – Police nad Metují 2:5 (17. kolo)

Hráči Solnice tak dvoubodovou ztrátou odmítli možnost vrátit se do čela tabulky a nebo se minimálně bodově vyrovnat vedoucí Polici nad Metují. Napravit si reputaci budou moci v nedělním domácím souboji s Jičínem. Hráče České Skalice ve stejný den čeká cesta do Rychnova nad Kněžnou.

Fotbalisté Náchoda na jaře poprvé vyhráli. Po dvou remízových výsledcích si zajeli pro tři body do nedaleké Jaroměře.
KAM NA FOTBAL: V kraji první s posledním, Libčany se pokusí překvapit v Náchodě

Fakta – branky: 9. Pavlíček, 24. O. Tobiška, 38. a 58. M. Vítek – 6. Diviš, 17. z pen. a 72. Rompotl, 84. Chmelík. Rozhodčí: Vlachynský. ŽK: 3:1. Diváci: 120.

Ohlasy trenérů

Pavel Potužník, trenér SK Solnice: „Totální chaos v defenzívě a hrubé individuální chyby nás připravily o tříbodový zisk. Soupeři jsme darovali bod. A když k tomu připočtu ještě neproměněnou penaltu, vznikne z toho jeden z nejhorších výkonů za poslední rok. Nezbývá nám než doufat, aby se co nejdříve uzdravil stoper Michael Ptáček.“

Petr Liška, trenér SK Česká Skalice: „V dohrávce jsme začali velice dobře a Diviš nás poslal do vedení. Bohužel stejně jako minulý týden jsme velmi brzo inkasovali po centru a velmi sporném dotyku domácího útočníka. Zanedlouho jsme šli opět do vedení z pokutového kopu, ale vedení jsme ihned znovu ztratili a po hrubé chybě vzadu do poločasu ještě inkasovali. Po změně stran se domácí prosadili ještě jednou. Zápas jsme přesto nezabalili. V závěru při standardce prokázal rozený střelec Jakub Chmelík čich na góly a srovnal na konečných 4:4.“