Hned tři velké šlágry měl o prvním červnovém víkendu na programu Votrok Krajský přebor mužů. Ve dvou duelech 29. kola se tu konaly vzájemné souboje aktuálně čtyř nejlepších mužstev soutěže, v jednom pak došlo na přímý střet o záchranu.

Jednoznačně největší pozornost byla samozřejmě upřena na duel v Polici nad Metují. Před televizními kamerami ČT sport tu domácí celek přehrál rivala z Náchoda a po zápase, který se hrál již od 13.45 domácí čekali, jak dopadne podvečerní duel druhé Solnice na hřišti čtvrtého Dvora Králové nad Labem.

V případě jakékoliv ztráty úřadujícího přeborníka kraje by totiž vítězství polického Spartaku v sezoně bylo zpečetěno.

A tak se i stalo. Exdivizní Dvůr odehrál proti Solnici jedno z nejpovedenějších představení sezony a favorizovanému soupeři na vlastním hřišti oplatil podzimní porážku. Ve velmi pěkné kulise padaly branky až ve druhém poločase, kdy se během devíti minut postupně prosadili Davidové Sojka a Knespl.

Votrok Krajský přebor – 29. kolo

Dvůr Králové n. L. – Solnice 2:0 (0:0)

Ze zápasu neuběhla ani minuta a domácí gólman Matula už likvidoval stoprocentní loženku. Na brankové čáře reflexivně vyrazil hlavičku bývalého spoluhráče Marka Vítka, jenž se před ním po rohovém kopu zjevil zcela neobsazený.

Už úvodní minuty naznačovaly, jakým směrem se utkání bude odvíjet. Hosté potvrzovali roli favorita, byli častěji na míči, na Matulu si však nepřišli ani ve druhé stoprocentní šanci, po které navíc vycítil příležitost soupeř.

close David Knespl (vpravo), v utkání gól a asistence info Zdroj: Renata Jírová zoom_in David Knespl (vpravo), v utkání gól a asistence Dvoráci hráli ze zabezpečené obrany a stále častěji se pokoušeli hrozit z nebezpečných brejků. Trnka a po něm ani mladíček Formánek ale ještě před pauzou gólové udeřit nedokázali.

Co se ani jednomu z mužstev nepodařilo do přestávky, přišlo krátce po ní. Domácí vytrvale podporování mladíky z fanouškovského kotle se osmělovali čím dál více a po dvou krásných akcích si dokázali vypracovat hned dvoubrankový náskok.

Nejprve za to vzal sedm minut po návratu z kabin nejlepší střelec týmu Knespl. Na útočné levé straně si ze solnických strážců postavil doslova kužely a jeho parádní individuální akci dokončil v šestnáctce dobře postavený obránce (!) Sojka.

Než se hosté stihli vzpamatovat, vlétla do šestnáctky jako uragán zahraniční akvizice Dvora Olawoyin a na jeho centr si ukázkově naběhl sám Knespl – 2:0.

Ve zbytku utkání už se tak domácí hráči mohli soustředit především na pevnou defenzívu a jelikož hráčům Solnice tentokrát v zakončení doslova nebylo přáno, odnesli si tři body z atraktivního duelu svěřenci trenéra Dujsíka.

Fakta – branky: 53. Sojka, 61. Knespl. Rozhodčí: Prušinovský. ŽK: 5:2. Diváci: 200. TJ Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula – T. Picha, D. Vitebský, Olawoyin, Sojka – M. Janata (85. M. Hák), Machač (90. Z. Hampl), T. Formánek, Jirousek, Knespl (90. M. Hruška) – Trnka. SK Solnice: L. Hůlka – R. Ptáček, M. Ptáček (85. P. Vítek), Nosek (70. R. Dostálek) – O. Tobiška (46. D. Valášek), Krolop (46. Karnadze), Nejman, Jedlička, Jaroš – Pavlíček, M. Vítek (70. Dymák).

Ohlasy trenérů

Zbyněk Dujsík, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Diváci sledovali velmi povedené utkání proti kvalitnímu soupeři, ve kterém rozhodl fakt, že my jsme část svých brankových příležitostí proměnili, kdežto hosté skórovat nedokázali. Výrazně nás hlavně v prvním poločase podržel opět skvělý gólman Matula. Celý tým podal naprosto disciplinovaný výkon, za který byl odměněn ziskem tří bodů. Mělo to z obou stran kvalitu, fanouškům děkujeme za skvělou atmosféru a věříme, že podobné výkony přilákají na náš stadion znovu i vyšší návštěvy.“

Pavel Potužník, trenér SK Solnice: „Dnes nám nebylo přáno. V poli jsme sice měli více ze hry, ale neproměnili jsme asi pět vyložených šancí, a tak nás domácí potrestali. Nutno říct, že jsme jim svojí laxností při bránění hodně pomohli. Dnešek musíme hodit za hlavu a připravit se na středeční finále krajského poháru.“


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...