Zápas pravdy v krajském přeboru sice patří do nedělního programu 28. kola, už v sobotu se ale hrály čtyři duely nejvyšší oblastní soutěže a ve všech se bylo na co dívat. Ostatně branky padaly také v I. A třídě a obou skupinách B třídy a tak se s Deníkem podívejte na dosavadní výsledky. Mimochodem ty během končícího víkendu postupně doplňujeme o nedělní duely.

Krajský přebor

Víkendové dění v elitní soutěži na Královéhradecku rozehráli oba loňští účastníci Fortuna Divize C a nutno zmínit, že zápasy 28. kola jim vyšly na jedničku.

close Momentka z utkání Jičína proti Dvoru info Zdroj: Jiří Klaban zoom_in Momentka z utkání Jičína proti Dvoru Svorně vyhráli 5:1, když na náchodské straně se proti Červenému Kostelci dvakrát prosadil kapitán Marek Brich, Dvoráci na půdě Jičína měli tahouna v dvougólovém Davidu Knesplovi.

Ostatně i zbylé dva zápasy měly hrdiny se dvěma brankami na účtě. Aleš Hašek rozhodl o vítězství Dobrušky 2:1 nad Rychnovem nad Kněžnou a Martin Havelka ve vlastní one man show proměnil bitvu Hořic v Podkrkonoší na půdě Libčan.

Díky vítězství 2:0 se tým z města chutných trubiček dostal na předposlední příčku před rivala z Jičína a za týden navíc hlavního konkurenta v boji o záchranu přivítá v ostře sledovaném souboji.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

I. A třída

V kvalitou druhé krajské soutěži bylo po sobotě bez dvou duelů dohráno. Dva zápasy totiž byly předehrány již na začátku května (Třebechovice p. O. – Stěžery 1:0 a Nový Bydžov B – Trutnov B 4:1), další čtyři nabídl první víkendový den.

Postup do krajského přeboru tři kola před koncem oslavil celek Vysoké nad Labem, který smetl rezervu Třebše 5:1 a na třetí Kostelec nad Orlicí má nyní nedostižný náskok deseti bodů. Právě Kostelečtí se výhrou 4:3 nad Roudnicí udrželi v naději na druhou postupovou pozici, v utkání ale vedli už o čtyři branky a nakonec z toho bylo pořádné drama.

Výhrou 3:1 na hřišti sestupujícího Miletína si své postavení vylepšili fotbalisté Vrchlabí a duel Kunčic s Novým Hradcem Králové skončil nerozhodně 1:1.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

I. B třída, skupina A

Dvě obří kanonády nabídla A skupina I. B třídy. Stará Paka rozstřílela Kocbeře 9:2, když se pětkrát prosadil kanonýr Dan Wojcik, Železnice zase osmi trefami vyplenila půdu úpické Sparty, hattrick při výsledku 1:8 zaznamenal Petr Janda.

Na dostřel od lídra tabulky se dál drží chlumecké céčko, které tentokrát vyhrálo 2:0 v Sobotce, bez branek skončil duel rezervy Jičína s Kosičkami a Lázně Bělohrad gólem Rycheckého z 82. přetlačily Nepolisy 2:1.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

I. B třída, skupina B

V B skupině na neděli zbyl jen duel Zdelova s Velichovkami, ve kterém je hostující celek jasným favoritem. Velkým šlágrem byl duel Černilova s náchodskou rezervou, dramatickou přestřelku vyřešil gólem na 4:3 v 85. minutě domácí Vrběcký.

Střelcem kola je Lukáš Jurnečka, jenž u vítězství hradecké Lokomotivy 6:1 nad Meziměstím zatížil konto soupeře čtyřmi góly. Při debaklu Malšovy Lhoty s B týmem Rychnova nad Kněžnou (0:7) zase hattrickem zazářil Jaroslav Švarc.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...