Je mu 34 let a brzy tak vstoupí do věku, kdy by mohl už kopat za starou gardu. To ale zatím rozhodně není třeba. Roman Zajíček, letitý kanonýr krajského přeboru, pálí ostrými směle dál. Není důvod tedy přemýšlet o fotbalovém důchodu. Důkazem budiž poslední zápasy i poslední sezony.

Hlavní útočná zbraň týmu FC Spartak Rychnov nad Kněžnou byla na nedávném galavečeru krajského fotbalu oceněna jako nejlepší hráč za loňskou sezonu. V krajském přeboru Zajíček pomohl mužstvu ke čtvrtému místu, zapsal devatenáct branek a mezi šutéry skončil na děleném třetím místě. Ale to není nic neobvyklého, protože mezi kanonýrskou elitou přeboru bývá poslední roky prakticky stabilně.

Roman Zajíček se trefil i proti Lázním Bělohrad.
Stovka mu visí na zdi, sniper Zajíček však pálí vesele dál! Hlavně po třicítce

V aktuální sezoně na podzim zaznamenal sedm branek. Do jarní části vstoupil impozantně – tři zápasy, čtyři góly. S jedenácti brankami je mezi snajpry znovu na třetí pozici. Teď má navíc rozjetou skvostnou šňůru, neboť v součtu s podzimní částí skóroval ve čtyřech utkáních za sebou.

V posledním podzimním mači se trefil doma proti Třebši (1:3). V jarním rozjezdu skóroval dvakrát do sítě nyní vedoucí Police nad Metují (2:5). Poté rozhodl o tříbodovém exportu z trávníku exdivizního Dvora Králové nad Labem (2:1). A naposledy přispěl jednou brankou k hladkému domácímu vítězství nad Hořicemi (3:0).

Útočník Rychnova nad Kněžnou Roman Zajíček (v černobílém).
Zajíček po hattricku: Cílem je pořád záchrana, ale nebojíme se nikoho

Přidá dnes RZ14 další zápis v Lázních Bělohrad? A jak dlouho ještě bude v přeboru pálit? „Žádný plán nemám, chci hrát, dokud budu platný týmu a dokud bude sloužit zdraví,“ prohlásil nedávno rychnovský snajpr. Jen dodejme, že v letošním ročníku krajského přeboru patří nyní Spartaku šestá příčka a velkou zásluhu na tom má právě Zajíček.


Načítám tabulku ...