Fotbalisté Jičína za sebou v letní přípravě na nový soutěžní ročník mají již dva přípravné zápasy. Poté, co v okresním derby podlehli Lázním Bělohrad 0:2, dokázali na divizním hřišti zaskočit Kosmonosy. Tým trenéra Petra Beneše vyplenil půdu čtvrtého nejlepšího celku poslední sezony skupiny C výsledkem 3:0!

logo SK Jičínlogo SK JičínZdroj: denik.czNa cenném vítězství měla největší zásluhu dokonalá defenzíva mužstva podpořená skvělou efektivitou v závěrečné fázi utkání. Vždyť všechny tři branky Východočeši zaznamenali v závěrečných sedmnácti minutách. Postupně se střelecky prosadili Marek, Dítě a Joukl.

V horkém počasí byl duel pro Jičínské dokonalou přípravou. Nejen, že se povedl vynikající výsledek, ke všemu si hráči zakopali na fantasticky připraveném trávníku. „Plac byl doslova perfektní,“ nešetřil chválou na kosmonosského trávníkáře kouč vítězného mužstva.

SK Kosmonosy - SK Jičín 0:3 (0:0)

Fakta – branky: 73. Marek, 86. Dítě, 88. Joukl. Sestava Jičína: M. Kanta – Čeřovský (46. Švec), Kuncíř, Lánský, Beneš – D. Kanta (57. Joukl), Zugar, V. Matějka (57. Zezulka), Fidrich (79. D. Kanta) – Machačný (19. Marek, 75. V. Matějka), Dítě.

Hosté na půdě favorita začali aktivně a brzy soupeři nastínili, že nepřijeli pouze bránit. Ve 2. a 4. minutě se do dobrých příležitostí dostali Fidrich a Dítě, branka z toho ale nebyla. Další příležitosti měli znovu Fidrich, Matějka, Zugar a Dítě. Ve 36. a 38. minutě se do brejku dostali i domácí, obrana Jičína ale větší nebezpečí nepřipustila.

Fotbalisté Pardubic se v přípravě utkali s tureckým velkoklubem Galatasaray.
Zní to jako sci fi. Pardubičtí fotbalisté udrželi Galatasaray na střelecké uzdě

Letní posily SK Jičín
M. Kanta (TJ Sokol Nemyčeves), D. Kanta (TJ Sokol Ruprechtice), P. Horáček (FC Lomnice nad Popelkou), J. Macháček (TJ Dvůr Králové nad Labem), M. Vacek (FC Lomnice nad Popelkou).

Po přestávce tutovku zazdil Dítě, v 71. minutě pak byli hodně blízko úvodní trefě Středočeši. Pak už ale branky padaly. Po akci Lánského skóre otevřel Marek, následně vystihl Dítě špatný aut domácích a z těžké pozice zvýšil na 0:2. V 88. potrestal další hrubku domácích Joukl a stanovil tak konečný výsledek zápasu.

Už tento čtvrtek zajíždí Jičínští k dalšímu utkání do Dolního Bousova.

„Na perfektní trávě v Kosmonosích podali naši hráči kompaktní výkon. Domácí jsme nepouštěli do zakončení a sami si vytvořili dost příležitostí ke skórování. I tentokrát nás ovšem koncovka dlouho trápila. Poctivost ve hře však ovoce přinesla a góly tam nakonec napadaly. Hráčům za výkon v obrovském vedru děkuji,“ zhodnotil duel hostující trenér Petr Beneš.

První přípravný duel Jičína

TJ Lázně Bělohrad - SK Jičín 2:0 (1:0)
Sestava Jičína - 1. poločas: M. Kanta – Švec, Buchvald, Čeřovský, Beneš – Joukl, Nálevka, Lánský, P. Horáček – Dítě, Glos. 2. poločas: Skořepa – Klaban, Štěpánek, Florián, Sajdl – Lemak, Kuncíř, D. Kanta, J. Matějka (73. Zezulka) – Machačný, Fidrich.