Výsledek derby hodně ovlivnila už 12. minuta, kdy viděl červenou kartu domácí Barnet. Přesto to domácí tým nezlomilo a utkání skončilo 1:1. Branky padaly až v závěru. Nejprve hosty v 73. minutě poslal do vedení z penalty Říha. Čtyři minuty před koncem však srovnal Brandejs. V pokutových kopech se více dařilo hostům, kteří je ovládli v poměru 4:2. Rychnov zakončil podzim na posledním místě. Na jaře to pro něj bude velký boj o záchranu, když na chvostu tabulky ztrácí na předposlední Bělohrad dva body, ale na další týmy má větší ztrátu. Naopak Kostelec je šestý.

Dobruška schytala debakl

Pět branek dostali před vlastními fanoušky fotbalisté Dobrušky v posledním podzimním kole od Třebše. Navíc žádný nevstřelili a prohráli 0:5. Hosté si dvou brankový náskok zajistili už v prvním poločase, kdy se trefili Ryšavý s Fridrichem.

Po změně stran přidal tým z Hradce Králové další tři branky a zaslouženě vyhrál. „Dobrá komunikace, přebírání hráčů soupeře, síla na míči a kvalitní průnikové přihrávky. Výkon zdobila chuť všech hrát a prát se o výsledek až do konce,“ hodnotil utkání vedoucí mužstva Třebše Václav Krykorka. Naopak v domácím táboře převládalo zklamání.

Zasloužená prohra

„Hosté byli lepší ve všech činnostech, navíc byli úspěšní i v zakončení. Naproti tomu se nám abnormálně nedařilo, neobstáli ani zkušení hráči, jejichž výkon je pro nás klíčový. Shrnuto - zasloužené body odváží soupeř, my máme přes zimu o čem přemýšlet,“ řekl trenér Dobrušky Miloš Killar.

Dobruška přezimuje na jedenáctém místě tabulky, když se ji nepovedl především závěr první poloviny soutěže.