Jednadvacetiletý záložník měl na jaře pomoci v Lipě ke zlepšení, protože podzim se týmu působícímu v I. B třídě nepovedl podle představ. Jedenácté místo a zisk 17 bodů je daleko za očekáváním.

„Hlavně bychom se potřebovali zlepšit v obraně, ta na podzim kluky hodně trápila," uvedl pro časopis Fotbal v kraji Mondík. A má pravdu! Lípa ve 13 duelech obdržel 33 branek, což z ní dělá třetí nejhorší obranu v soutěži. Na druhou stranu problém určitě není se střílením gólů, když jich Lípa za podzim nastřádala 34. Jenže bodů je v celkovém součtu málo, a tak je právě defenziva největším trnem v patě.

A tomu by právě Mondík mohl pomoci, když většinou nastupuje jako defenzivní záložník. „V mládeži jsem hrál především stopera, to nejsou zas tak rozdílné pozice. Jen teď jsem mnohem více na míči, což mi vyhovuje," říká odchovanec rychnovského fotbalu. Teď však není vůbec jisté, jestli týmu na jaře pomůže. Šíření nákazy s označením Covid-19 zastavilo sportovní dění v republice.

Soutěže jsou pozastaveny, ale nikdo neví, jestli se stihnou dohrát. „Na druhou polovinu sezony jsem se hodně těšil, bohužel se nedá nic dělat. Mrzí mě to, ale zdraví nás všech je přednější," přemýšlí Mondík. Posila Lípy je však připravena na všechny scénáře. „Chodím běhat, jezdím na kole a na zahradě zkouším i cvičení s míčem," uzavírá.

Utkání kvalifikace na EURO 2020 mezi Českou republikou a Kosovem
Odklad Eura? Fotbalisté s tím jednoznačně souhlasí