Národní pohár krajských výběrů určený pro neprofesionální fotbalisty zná prvního finalistu. Stali se jim reprezentanti Královéhradeckého KFS, kteří v penaltovém rozstřelu porazili výběr Karlovarského kraje.

Výběr amatérských fotbalistů Královéhradeckého kraje vyhrál východočeské derby a v kvalifikaci UEFA Region's Cupu si zahraje čtvrtfinále.
Skvěle! Výběr KFS jde v kvalifikaci Region's Cupu dál. Zvládl východočeské derby

Ve vyrovnaném duelu, který se hrál na pražském Strahově, měli míč častěji na svých kopačkách Východočeši, oba brankáři však byli jistí a na gól se tak čekalo déle než hodinu hry.

Radost po trefě KabeláčeRadost po trefě KabeláčeZdroj: FAČRJako první se prosadil tým kouče Miloše Dvořáka, když v 66. minutě po střílené přihrávce Havleny propasíroval míč do sítě skluzem Jan Kabeláč – 1:0.

Západočeši vrhli všechny síly do útočení a pět minut před koncem normální hrací doby se jim podařilo srovnat trefou střídajícího Jandy.

Bitva tak šla do penaltového rozstřelu a v něm se po šesti sériích usmálo štěstí na hráče z Královéhradecka.

„Velmi vyrovnané utkání bylo o první brance. Tu jsme vstřelili my a chvíli byli o ně-co šťastnější. Soupeř v závěru zápasu hrál tak trochu vabank a podařilo se mu srovnat. Penaltový rozstřel je pak již loterie a tentokrát jsme měli štěstí. Kluci se teď mohou samozřejmě těšit na finálový duel,“ řekl po zápase trenér Královéhradeckého KFS Miloš Dvořák.

Reprezentace Královéhradeckého KFS si na cestě do národního finále poradila již se dvěma soupeři. Další ji čeká v jarní části sezony.
Další dvě trefy Novotného zajistily krajskému výběru účast v národním semifinále

Druhé semifinále mezi Zlínským KFS a KFS Vysočina bylo ze středy odloženo na zatím neznámý termín.

Semifinále Národního poháru

Královéhradecký KFS – Karlovarský KFS 1:1 (0:0), na penalty 4:3.

Branky: 66. Kabeláč – 85. Janda. Rozhodčí: Švorc – Dohnal, Rázek. Královéhradecký KFS: Vaníček – Moravec, M. Knap, Kundrt, Drobný – Kollar (67. Bekera), J. Kabeláč, Horčička (67. Blažek), Zezula (46. Štěpánek) – Slavík (75. Franc), Havlena (82. Vincour). Karlovarský KFS: Fiala (46. Fiala) – Mestl, Číž, Nutsu (46. Janda), Matoušek – Skopový (46. Kostka), Krlička, Vokáč, Hudec (46. Šupík) – Maňák, Nýber (67. Stehlík).

Vítěz českého Národního poháru krajských výběrů si zajistí účast v kvalifikaci o amatérské mistrovství Evropy označované jako UEFA Region's Cup.

Penaltováý rozstřel zvládli lépe Východočeši a mohou se těšit na finále Národního poháru krajských výběrů.Penaltováý rozstřel zvládli lépe Východočeši a mohou se těšit na finále Národního poháru krajských výběrů.Zdroj: FAČR