Kdo by to byl řekl. Krkolomný úvod vůbec nenaznačoval, že po hodině hry bude o vítězi pondělního duelu jasno. Votroci totiž v této fázi vedli nad Jihlavou už 4:0!

Výrazně tomu napomohly dva precizně zahrané rohové kopy Jakuba Rady. Po prvním z nich si Vedral vstřelil hlavou vlastence, po druhém skóroval zblízka hned po přestávce Donát. "Chtěli jsme být důraznější v útočných standardních situacích a těší mě, že jsme se dokázali prosadit. Byl to klíč k úspěchu," neskrýval spokojenost kouč Zdenko Frťala.

Vysočinu následně dodělaly nádherné trefy kapitána Vlkanovy (netradičně hlavou) a Prekopa (vymetl levou šibenici).

Skórovat mohla i Jihlava. Kdo ví, jaký scénář by nastal, kdyby těsně před přestávkou proměnil gólovou příležitost Patrák. Míči zabránil v cestě do sítě výborný zákrok brankáře Reichla, zimní posily z Olomouce. Ten ještě v závěru zmařil tutovku mladíka Rittera.

POD LÍZÁTKY. Karel Poborský dorazil do Hradce Králové, kde posvětil vznik Regionální fotbalové akademie.
Poborský: Akademie se spustí v září. Do fotbalových voleb nehodlám zasahovat

"Soupeře jednoznačně zlomil třetí gól. Bylo fajn, že jsme díky náskoku mohli dát příležitost i mladým odchovancům," dodal Frťala.

Hradec Králové - Jihlava 4:0

Fakta - branky: 19. vlastní (Vedral), 49. Donát, 58. Vlkanova, 60. Prekop. Rozhodčí: Petřík. ŽK: Leibl – Číž, Patrák. Poločas: 1:0.
FC Hradec Králové: Reichl – Mejdr, Donát, Leibl (79. Soukeník), Urma – Kodeš (86. Kejř), Rada – Prekop (76. Mahr), Dvořák, Vlkanova (76. Záviška) – Vašulín (86. Kateřiňák). Trenér: Frťala.
FC Vysočina Jihlava: Číž – Svoboda, Vedral, Vlček, Horák – Křivánek (62. Ševčík), Lacko, Shudeiwa (76. Ritter), Peřina (46. Selnar) – Patrák (76. Pojezný), Klobása (66. Tureček). Trenér: Křeček.