Páté místo, čtyři body ztráty na pozice zaručující baráž o nejvyšší soutěž. Votroci mají za sebou patnáct kol ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.

Které záležitosti přinesly do černobílého klubu vzruch?

Kauza Zorvan: Šikovný záložník, odchovanec klubu se v létě v Hradci nepohodl. Filip Zorvan odešel na hostování do Vítkovic.

„Netušil jsem, že Zorvi v sobě nosí některé věci. Začal řešit, že důvěra mezi námi není jako kdysi,“ glosoval trenér Zdenko Frťala.

Demolice: Ve 4. kole rozstřílel tým Varnsdorf 8:0, přitom do té doby nevyhrál. Před zápasem měl tým dlouhé sezení, vyplatilo se.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FC Hradec Králové - MFK Vítkovice.
A teď zdolat metu 30...

„Trošku se vyčistil vzduch. Řekli jsme si spoustu důležitých věcí. Že na sebe při zápasech akorát řveme, nepovzbuzujeme se. To je o ničem,“ prozradil Adam Vlkanova. Varnsdorfem se rozjela série šesti duelů bez prohry.

Triumf v derby: V 11. kole přijely Pardubice, vedoucí celek ligy, do té doby neporažený. Jak už to však bývá, Hradec derby vyhrál.

„Takticky jsme to zvládli, i když ve druhé půli jsme měli obavy a strach o výsledek. Bylo to výborné derby s dobrým koncem pro nás,“ hodnotil kouč Frťala.

Problém stadion: Stará vesta. Stavba nové arény se zase odložila. Jak to bude dál, rozhodnou příští měsíce. Ještě existuje šance, že se začne podle současného (rozumného) projektu. Snad…

Mladý šéf: Je mu jedenadvacet, přesto se stal kapitánem Votroků. „Jsem na to hrdý,“ řekl Jakub Martinec.

Během podzimu se ukázalo, že šlo o fajn volbu. Obránce patřil mezi nejlepší hráče, navíc střílel důležité góly. Například vítězný proti Pardubicím a pojišťovací s Chrudimí.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FC Hradec Králové - MFK Vítkovice.
Zlý vítkovický sen je pryč