Ano, Hradečtí měli šance. Záložník Daniel Procházka trefil břevno, dorážku pak nezvládl, měl to těžké. V první půli vykopávali hosté míč z opuštěné brány. Ale i to zvládli.

Také proto - ale nejen - fotbalisté Hradce prohráli ve 2. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY doma s Duklou Praha 0:2. „Dukla byla lepší,“ uznal trenér Zdenko Frťala. Trefná slova…

Hosté, kteří spadli na jaře z nejvyšší soutěže, patří mezi hlavní favority druhé ligy. Mezi ně se počítá i Hradec, ale Dukla ukázala, že je v tuto chvíli dál. Už v prvním poločase dvakrát perfektně zasahoval gólman Patrik Vízek. „Zápas měl nadstandardní druholigovou úroveň. Věděli jsme, že se Dukle nemůžeme vyrovnat v držení míče, že u nás to bude o tom, abychom byli efektivní. To se, bohužel, nepovedlo,“ řekl Frťala.

Votroci opravdu pár šancí měli, ale Dukla rozhodla v posledních pěti minutách. Prosadil se Daniel Tetour, nejlepší hráč na hřišti, a Lukáš Holík.

Hradec už nereagoval.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FC Hradec Králové - FC MAS Táborsko.
Kauza Zorvan: Je to trest?

Hradec Králové - Dukla Praha 0:2

Fakta - branky: 85. Tetour, 90. Holík. Rozhodčí: Cieslar – Melichar, Klupák. ŽK: Jukl, Zbrožek, Kvída, M. Černý – D. Souček. Diváci: 1193. Poločas: 0:0.
FC Hradec Králové: Vízek – Kopečný, Kvída, Zbrožek, Urma – Jukl, Soukeník (68. M. Černý) – Vlkanova, Ch. Frýdek, D. Procházka (60. Doležal) – Prekop (76. Šípek). Trenér: Frťala.
FK Dukla Praha: M. Hruška – Kozma, Piroch, Chlumecký – Douděra (64. D. Souček), Tetour, P. González (81. Krunert), Doumbia, Preisler – Hadaščok (76. Ayong), Holík. Trenér: R. Skuhravý.