V sobotu se mužstvo od 17.15 (přímý přenos ČT Sport) postaví dalšímu špičkovému kanonýrovi druhé nejvyšší soutěže. V dresu Brna přijede protřelý dlouhán Lukáš Magera, jenž má po jedenácti kolech na kontě osm zásahů. Stejně jako Ledecký…

Vlkanova? Naděje na návrat žije  
Chyběl ve třech zápasech - a na hře Votroků to bylo znát. Fotbalový Hradec Králové v nich dal jen dva góly, dvakrát prohrál. Je tu však naděje, že se Adam Vlkanova, na začátku sezony FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY pilíř mužstva, vrátí po svalovém zranění do sestavy.
„Udělal velký posun, ale ještě uvidíme, jestli bude připravený. Tahle zranění nemůžeme uspěchat,“ řekl trenér Zdenko Frťala.

„Magera vyčnívá, protože je to na II. ligu rozdílový hráč. Je to ztělesněná zkušenost, za podpory spoluhráčů se dostává do šancí,“ ohodnotil bez pěti centimetrů dvoumetrového forvarda hradecký trenér Zdenko Frťala.

A poté ho srovnal s českobudějovickým Ledeckým: „Museli jsme s pokorou přijmout jeho kvalitu. Magi má oproti němu ještě výhodu i v tom, že dokáže být i v hloubi pole konstruktivní a prospěšný týmu. Je komplexnější než Ledecký.“

Přes Magerovu sílu i aktuální formu Zbrojovky, jež neprohrála už šestkrát v řadě, je ambicí Votroků návrat na vítěznou vlnu. Tři body jsou potřeba k udržení pozice na špici tabulky.

„Po prohře v Budějovicích jsme si řekli, co hráči sami cítili - herní projev nebyl špatný. Ale taky jsme si vytkli důvody, kvůli kterým jsme zápas nezvládli,“ popsal Frtala, jak tým chystal.