Přijede jiný Žižkov, ovlivněný velkoklubem, který si ho vybral jako farmu. Viktoria nově spolupracuje se Slavií, proto se mění. Fotbalový Hradec však bude chtít v 9. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdit výhru v Jihlavě.

„Byl to náš nejlepší zápas v sezoně,“ lebedil si trenér Zdenko Frťala.

Proč?
Vyvrcholením byl gól, ale kluci to šli od první minuty odpracovat. V tom slově je hodně vedlejších věcí. A ve finále vítězství a radost.

Silného soupeře jste napadali bez slitování. Už se projevují věci, jež požadujete?
Jde to krůček za krůčkem. Kdyby byli domácí sebevědomější, z některých situací by se dostali. Jenže to je riziko. Jsou tam nedostatky, ale jde o to, že kluci mají ochotu podstoupit bolest.

Pomohla vám i sama Vysočina? V Jihlavě se řeší ekonomické problémy.
Jsou tam kluci, které jsem trénoval. Neříkají, že jsou nešťastní, jsou loajální, což se mi líbí. Ale určitě to vnímají, i když jim chodí výplaty pravidelně. Spíš to řeší fanoušci.

Nyní přijede Žižkov. Už víte, jak na něj?
Viděl jsem jejich dva zápasy. Je to klasický druholigový klub. Jako každý půlrok se tam událo hodně změn. Proto jsou nečitelní. Ale je to historicky úspěšný klub. Mají šikovné hráče.

Viktoria spolupracuje se Slavií. Projevuje se to?
Určitě, a to i způsobem hry. Byli známí agresivitou, nasazením, jednoduchostí. Nyní to mají zaměřené na herní kvalitu. Je tam slávistický duch.

Potíž: Další útočník zraněn

Hradec Králové - Asi je to letos prokletý post v hradecké sestavě. Útočník.

Brazilská posila Wesley da Silva teprve začíná trénovat po svalovém problému. Martin Matoušek se těžce zranil v zápase v Jihlavě. „Potvrdilo se to nejhorší, co se mohlo stát,“ povzdechl si kouč Zdenko Frťala. Nováček ze Sparty má zničené menisky, přetržený křížový vaz. To značí minimálně půlroční pauzu. Spíš delší.

V Jihlavě za něj naskočil po pár minutách hry Jiří Miker. Ani on však nedohrál. „Ale v žádném případě to nebylo kvůli výkonu,“ postavil se za mladíka trenér. „Před zápasem trénoval jen čtyři dny. Bylo jasné, že nevydrží celých osmdesát minut,“vysvětlil.

Na duel se Žižkovem tak bude nachystán právě Miker a také René Kropáček. S ním však trenér nebyl v posledním domácím zápase vůbec spokojený a ze hřiště ho stáhl už po šestadvaceti minutách.