Bez gólu, bez vítěze. Druholigové fotbalové derby Pardubice – Hradec Králové skončilo bezbrankovou remízou. Hosté tak ani ve druhém vzájemném utkání tohoto ročníku s vedoucími Pardubicemi neprohráli. Lídr byl zase ve druhé půli hodně blízko tomu, aby sérii bez vítězství nad rivalem prolomil.

Změny po přestávce

Po derby se hodně mluvilo o rozdílných poločasech. „V první půli jsme nehráli to, co jsme chtěli. Soupeř byl dobře nachystaný, Marek Boháč nás podržel při dvou šancích,“ uvedl pardubický trenér Jiří Krejčí.

Chrudim doma

Fotbalisté Chrudimi ve středu v utkání 26. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY doma přivítají Ústí nad Labem. Zápas začíná v 17.00. Chrudimští jsou v tabulce osmí, jejich soupeř o příčku nad nimi. „Kdo dnes uspěje, bude mít do finiše výhodu. My už nyní plníme nadplán, ale i tak jsme připraveni o sedmé místo zabojovat,“ uvedl trenér Jaroslav Veselý.

O přestávce nastaly změny. Místo Martina Šplíchala nastoupil Ewerton, na hrot se přesunul Pavel Zifčák. „V první půli jsme měli problém rozjet kombinaci. Nahecovali jsme se, trochu to přeskupili a začali být mnohem agresivnější,“ řekl Jan Jeřábek, záložník a kapitán Pardubic.

Najednou začal domácí tým počítat nevyužité šance. „Udělali jsme změny, naše hra ve druhém poločase gradovala. Byla už podle našich představ, jen tomu chyběly proměněné šance,“ dodal Krejčí.

Utkání Fobalové národní ligy mezi FK Pardubice (ve červenobílém) a FC Hradec Králové (v černém) na hřišti pod Vinicí v Pardubicích.
FOTO: Derby bez vítěze. Pardubičtí fotbalisté Vízka nepřekonali

Ani příležitosti v závěru utkání nebyly využity, Černého či Ewertona vychytal gólman Vízek. Pardubičtí fotbalisté jsou po remíze stále na prvním místě. „Čtyři body jsou pořád náskok. Máme to ve svých rukách,“ zdůraznil Krejčí. „Nevěšíme hlavu, je to další bod navíc, jedeme dál,“ přidal kapitán Jeřábek.

Ve čtvrtek v Třinci ovšem Pardubice nenastoupí. Jejich soupeř je v karanténě, duel byl odložen. O dalším postupu bude jednat vedení soutěže.

Připravil překvapení

Hradecký trenér Zdenko Frťala hodnotil remízu jako spravedlivou. „Z naší strany byla kvalitní hlavně první půle, kdy jsme domácí překvapili rozestavením i samotnou hrou,“ řekl kouč. Po pauze už hosté museli hlídat především ofenzivní výpady Pardubic. „Po první půli jsme mohli být naštvaní, že nevedeme, ale ve druhém poločase už jsme tak nebezpeční nebyli,“ dodal Frťala.

Ten dal na postu gólmana přednost Patriku Vízkovi, který předvedl důležité zákroky. „Už jsem se dlouho připravoval, že bych mohl jít do brány. Jsem rád, že šance konečně přišla,“ poznamenal Vízek. „Bylo to vnitřní rozhodnutí, abychom něčím překvapili. Zákrokem v závěru utkání ukázal, že tým podržel,“ chválil Frťala.

Vůbec poprvé v základní sestavě pak nastoupil osmnáctiletý Denis Donát. „Že to vyšlo na derby je souhra náhod a okolností. V tréninku prokazuje stejně jako ostatní mladí kluci, že si šanci zaslouží. Zahrál exkluzivně,“ dodal kouč. Ve čtvrtek se Hradec střetne s Vlašimí (17.00).