Už je to tři kola, co Votroci naposledy slavili ve druhé lize výhru. Přeloženo: V posledních třech utkáních bylo v banku devět bodů, Hradečtí získali pouze jeden.

Že je fotbal v Hradci v depresi, ukázal i páteční duel 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Tým kouče Zdenka Frťaly v něm prohrál doma s Jihlavou 0:1. Zahodil tak možnost dotáhnout se na druhý celek tabulky, naopak Vysočina odskočila černobílým na propastných osm bodů.

Blbou náladu v hradeckém mančaftu symbolizovaly dvě situace.

V 74. minutě letěl lehký lob na bránu kapitána Radima Ottmara. Lídr mužstva by míč v devětadevadesáti ze sta případů lehce zkrotil, ale tentokrát jej hodil nad břevno a hosté kopali roh.

To byla potíž bez následků. Ve 35. minutě to však bylo jinak. Útočník Jihlavy Stanislav Klobása tečoval střelu z osmnácti metrů na druhou stranu, než skočil Ottmar.

Hradečtí se z této rány už nevzpamatovali. Jejich největší šancí zůstal přímý kop, který velmi dobře zahrál ještě za bezbrankového stavu Otto Urma. Jihlavský gólman však perfektně zasáhl.

Votroci i proto nedali už 278 minut gól, a tak čím dál víc ztrácejí na vedoucí dvojici druhé ligy: České Budějovice s Jihlavou.

Hradec Králové - Jihlava 0:1

Fakta - branka: 35. Klobása. Rozhodčí: Nenadál – Horák, Pečenka. ŽK: Leibl, Kvída – Petr. Diváci: 986. Poločas: 0:1.
FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný (72. J. Pokorný), Kvída, M. Plašil, Urma – Jukl (53. W. Da Silva), M. Černý – Vlkanova, Zorvan, Leibl (53. Djurdjević) – Firbacher. Trenér: Z. Frťala.
FC Vysočina Jihlava: Vejmola – P. Breda, Tijani, Chlumecký, F. Novotný (72. Vedral) – Šulc, Vaculík (C) (83. Petr) – Javůrek, Zoubele, Preisler – Klobása (87. Machuča). Trenér: R. Kučera.