Až do středy drželi fotbalisté Hradce Králové nepěknou šňůru – osm zápasů bez vítězství. Tři ve druhé lize, pět v zimní přípravě.

„Před Spartou jsme si řekli, že už to zlomíme,“ prozradil záložník Petr Kodeš.

Povedlo se. Úspěch přišel s třetiligovou rezervou letenského klubu a poté v sobotu také v duelu s Vlašimí, stejně jako Votroci hrající druhou nejvyšší soutěž. Tu zdolali 1:0, ve druhém poločase se prosadil Erik Prekop. Na branku mu perfektně přihrál Jan Mejdr, který nastoupil poprvé po těžkém zranění kotníku, jež si přivodil na konci podzimu.

„Chceme hrát vzadu na nulu, na vítězství. To před zápasem zazní,“ vysvětloval Ondřej Prášil, asistent hlavního kouče Zdenka Frťaly. „Myslím, že to mohlo skončit více než 1:0. Na druhou stranu nás podržel brankář,“ uznal Prášil.

Bylo to tak, hosté měli na umělé trávě v Malšovicích šance. V první půli netrefili prázdnou bránu, ve druhé Michal Reichl dvakrát zasáhl proti samostatnému úniku. Posila z Olomouce působila velmi jistě a suverénně.

Co jeho spoluhráči v poli? Tým se sice tlačil vpřed (v ofenzivě také nastoupil ve velmi silném složení), do větších šancí se však příliš nedostával. „Měli jsme hru pod kontrolou,“ tvrdil Prášil. Opticky ano, hosté však byli nebezpečnější.

„Dáváme pochvalu za aktivitu, ale musíme se zlepšitv konečném řešení ve velkém vápně,“ připustil asistent. „První půle šla, ale druhá nebyla dobrá,“ netajil středopolař Kodeš. „Povedlo se hrát vzadu na nulu. To se počítá. A už jsme pocítili, jak chutná vítězství,“ dodal.

Do startu druhé ligy na začátku března čeká Votroky ještě duel s Varnsdorfem.

Hradec Králové - Vlašim 1:0

Fakta - branka: 73. Prekop. Rozhodčí: Rozhodčí: Raplík – Vodrážka, Arnošt. Poločas: 0:0.
FC Hradec Králové: Reichl – Vučić (63. Mejdr), Donát, Leibl (46. Soukeník), Urma (46. Novotný) – Kodeš, Rada (63. Kateřiňák) – Prekop, Dvořák (69. Samko), Vlkanova (63. Egbewole) – Vašulín (46. Záviška). Trenér: Frťala.