Po devadesáti minutách odcházeli z trávníku se sklopenými hlavami a zklamaní. Aby ne. Start do jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY si Votroci přáli vítězný, a to se nestalo. Po nepřesvědčivém výkonu brali s nováčkem soutěže jen bod, a to je málo.

Hradec se do organizované obrany dostával na měkkém terénu těžko. Líšeň prostory výborně zahušťovala.

První opravdu povedená akce přišla až ve 26. minutě a hned z toho byl gól. Vlkanova přihrál ve vápně Frýdkovi, ten nadýchaným centrem našel Leibla, který povedeným volejem poslal Votroky do vedení - 1:0. Jenže hosté hráli bez respektu a za tři minuty po krásné kombinaci ve vápně Málkem z bezprostřední blízkosti srovnali (1:1). Přesto mohl Hradec do přestávky vést. To by však Vlkanova musel s nabídkou Doležela naložit lépe. Míč si ve velké šanci ideálně nezpracoval, jeho střela byla v poslední chvíli zblokována.

Brzy po přestávce hlavičkoval nebezpečně Leibl. To však bylo na dlouhý čas vše. Zdlouhavá rozehrávka bez momentu překvapení k výraznému ohrožení soupeřovy branky nevedla. Když už mohl Zbrožek v dobré pozici vystřelit, podklouzl… V závěru navíc brněnský tým nedotáhl dva nadějné protiútoky…

,,Měli jsme blízko k vítězství, ale i k porážce. Škoda laciného gólu na 1:1. Pak už tam bylo hodně nervozity. Chyběla nám kvalita hlavně před pokutovým územím. Oni bránili výborně, nebyli jsme schopni si s tím poradit,“ štvalo po zápase kouče Zdeňka Frťalu.

Legendu výkonem vůbec nepotěšili

Svítilo sluníčko. Legenda hradeckého klubu Ladislav Pokorný přijímal před zápasem s Líšní gratulace k pětaosmdesátým narozeninám. Poslední žijící člen mistrovského týmu ze sezony 1959/1960 poté usedl na tribunu. Přál si vítězství, to je jasné. Z výkonu Votroků byl ale zklamaný. ,,Takhle se o postup nehraje. Nechci dělat chytrého, ale fotbal je v jádru pořád stejný. Chyběla mi větší dynamika i radost ze samotné hry. Člověk neviděl rychlé zpracování, rychlou narážečku, prostě se mi to nelíbilo.“

Hradec Králové - Líšeň 1:1

Fakta – branky: 26. Leibl – 29. Málek. Rozhodčí: Hrubeš – Lakomý, Klupák. ŽK: Firbacher – Jeřábek, Ševčík, Černín. Diváci: 910. Poločas: 1:1.
FC Hradec Králové: Ottmar – Čech, Martinec, Král, Leibl (83. Urma) – Zbrožek, Rada, Doležal (62. Djurdjević), Vlkanova – Ch. Frýdek (62. Firbacher), Šípek.
SK Líšeň: Vítek – Jeřábek, Hlavica, Machálek, Málek (89. Matocha) – Zikl, Černín, Ševčík, Vasiljev – Demeter (84. Minařík), Rolinek.