Hradec má momentálně na brankářském postu problém. Radim Ottmar i Patrik Vízek, stálice mezi tyčemi, nejsou zdravotně fit. ,,Když přišla nabídka, neváhal jsem. Hradec je dobrá fotbalová adresa. Jsem rád, že si mě vybrali,“ netají osmadvacetiletý Reichl, jenž má na svém kontě čtyřiadvacet ligových startů, z toho sedm vychytaných nul.

V Sigmě, jejíž jste odchovancem, jste prožil de facto celou kariéru. V poslední době jste ale působil hlavně na pozici dvojky. Cítil jste potřebu změnit prostředí?
Je to tak. Když přišla nabídka z Hradce, nebylo co řešit.

Je to pro vás ta pravá výzva?
Každopádně. Hraje se o postup. Něco podobného jsem zažil před časem v Olomouci. Myslím, že v sezoně 2015/16. Poprvé jsem dostal šanci v áčku ve druhé lize a postoupilo se.

To samé se očekává i teď…
(směje se) Zkušenosti mám. Chuť taky. Obrovskou.

Smlouvu v Sigmě jste měl do léta. Byla hradecká nabídka svým způsobem vysvobozením?
Doufal jsem, že v zimě něco klapne. Proto jsem prodloužení kontraktu odmítl. Jsem brankář, chci chytat. V Olomouci jsem toho zažil dost. Byly dobré chvíle i ty horší. Tady jsem podepsal smlouvu na tři roky. Chci ukázat, co umím.

Co první dojmy z kabiny?
Jenom dobré.

Hradec dlouhé roky neangažoval brankáře z jiného klubu. Vše si vyžádala aktuální situace. Co až se Ottmar s Vízkem uzdraví? Bude to pak na ostří nože?
Tohle vůbec neřeším. S klukama jsem se seznámil, jsou fajn. Takový je fotbalový život. Někdo chytá, někdo musí být na lavičce. Konkurence je pro výkonnost potřeba.

Bylo těžké se v Sigmě v poslední době smířit s rolí náhradníka?
Aleš Mandous si vydobyl pozici jedničky dobrými výkony. Nešlo s tím nic dělat. Naskočil jsem, jen když byl nemocný.

Teď jste v hlavě asi už jinak nastavený, že?
Angažmá v Hradci je výzva. Podepsali se mnou delší kontrakt, tak se musím snažit a svou kariéru znovu okysličit. (směje se)

Máte přehled o situaci ve druhé lize?
Jasně. Mám pár kamarádů, kteří v ní působí. Jde o vyrovnanou soutěž. Výchozí pozice je výborná, už se těším až to začne.