Kdepak, tenhle zápas se rozhodně nezařadí do výkladní skříně letošního ročníku Fortuna Divize C. V Brandýse nad Labem se v sobotu dopoledne podával fotbal bez brankových příležitostí a o výsledku rozhodla standardní situace, když domácí udeřili z pokutového kopu.

Fotbalisté Trutnova sehráli ve Fortuna Divizi C krajské derby s Novým Bydžovem, diváci se při něm ale vstřelené branky nedočkali.
První půle pro Trutnov, druhá pro nováčka. Góly ale divizní derby nepřineslo

Fortuna Divize C, 11. kolo

FK Brandýs nad Labem – TJ Dvůr Králové nad Labem 1:0 (1:0)

Zatímco výsledky Východočechů měly v poslední době stoupající úroveň, fotbalisté Brandýsa prohráli závěrečných šest duelů. Dvoráci tak na Prahu – Východ mířili s cílem vyhrát a posunout se konečně v tabulce na příjemnější pozice.

Z utkání Brandýs n. L. vs. Dvůr Králové n. L.Z utkání Brandýs n. L. vs. Dvůr Králové n. L.Zdroj: fkbrandys.czJenže bodovat chtěl také soupeř a na zeleném trávníku se tak více bojovalo než hrálo. V prvním poločase se hra pohybovala jen mezi oběma šestnáctkami a celých 45 minut nepřineslo jedinou brankovou příležitost.

Přesto branka padla. V poslední minutě první půle upadl v souboji domácí hráč a sudí odpískal pokutový kop, z něhož po protestech hostů otevřel skóre Folwarczny.

Po přestávce se domácí zakopali před vlastní šestnáctku a hosté usilovali o vyrovnání. Převahu si vytvořili místy velikou, z obléhání soupeřovy branky ale nic nebylo, když šance nepřicházely ani po centrech do vápna.

Při jednom z průniků do pokutového území byl sražen Picha, penaltové odezvy se ale na rozdíl od soupeře krátce před pauzou nedočkal a také závěrečná hra vabank vyšla pro hosty vniveč.

Fakta – branka: 45. Folwarczny z pen. Rozhodčí: Jirák. ŽK: 4:5. Diváci: 130. FK Brandýs nad Labem: Fiala – Reisinger (81. Stross M.), Janovský, Folwarczny, Plucha – Fabian (90. Nykodým), Dosoudil, Hrčka, Jahoda (69. Šamša) – Šmejkal (90. Honcharenko), Malák (81. Temelkovski). TJ Dvůr Králové nad Labem: Václavík – T. Picha, John, Prokš, Hruška – Allen, Močkovský, Bína (78. Sojka), M. Hrubý, Suleiman (55. Mertlík) – D. Vitebský.

Ohlasy na utkání

František Šturma, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Bohužel se nám nepovedl první poločas, na jehož konci proti nám byla odpískána penalta, kterou soupeř proměnil. Po pauze šel náš výkon nahoru, domácí jsme zatlačili před jejich branku, na bojovný výkon Brandýsa jsme ale gólový recept nenašli. Po stejném zákroku jako v první půli jsme také měli kopat pokutový kop, ten ale sudí neodpískal. Zůstáváme bez bodů a musíme ve zbývajících duelech podzimu zabrat.“