V bydžovském fotbalovém stánku se představil vyspělý divizní celek, což ukazoval prakticky po celých devadesát minut utkání. V závěru však doplatil na neproměňování šancí, neboť z několika obrovských příležitostí vsítil pouze jedinou branku v 63. minutě.

Bojovně hrající domácí nováček ho za to potrestal. Nejprve si po rychlém úprku Holec zasekl míč a levačkou vymetl šibenici Zavřelovy svatyně a o několik vteřin později zamířil do černého i Marek, čímž odšpuntoval obrovskou euforii na stadionu.

Tomáš Bastin (ve světlém vlevo) v utkání MOL Cupu proti FC Hradec Králové.
Bastin chce pověsit kopačky na hřebík. Po sezoně končím, říká třetiligový snajpr

DIVIZE, skupina C – 24. kolo

RMSK Cidlina Nový Bydžov – SK Vysoké Mýto 2:1 (0:0). Branky: 89. Holec, 90. + 2. M. Marek – 63. Mokrejš. Rozhodčí: Klír. ŽK: 1:5. Diváci: 180. Poločas: 0:0. Nový Bydžov: Strýhal – Vincour (71. Pokorný), P. Mokošín, Drobný – M. Marek, Trejbal (71. Špinka), Štajer, Voldán (63. Holec), Zvěřina (76. Novák) – Blažek, N. Bekera. Vysoké Mýto: Zavřel – Javůrek, Trnka, Žák, Hlavsa – Tomášek, Wimmer (84. Lněnička), Velinský (63. Kopřiva), Habrman, Žahourek (84. Benda) – Mokrejš (77. Dvořák).

Petr Průcha, trenér Nového Bydžova: „Výhra se rodila v bolestech. Stálo při nás obrovské štěstí, tři body jsme urvali v závěrečných vteřinách. Už v nás byla hodně malá dušička, skoro žádná. Když jsme dostali branku na 0:2, říkali jsme si, že je po nás. Naštěstí neplatila, což nás pozitivně naladilo k poslednímu záchvěvu v podobě dvou gólů. Utekli jsme hrobníkovi z lopaty, ale vyhráli jsme a to je pro nás asi nejdůležitější. Věřím, že je to odrazový můstek k dalším bodům.“

Filip Klapka, trenér Vysokého Mýta: „Těžko se mi hodnotí utkání, které devadesát minut směřovalo k tomu, že si minimálně bod odvezeme. Ale nevezeme si nic a můžeme se zlobit jenom sami na sebe, ať už okolnosti byly jakékoliv. Měli jsme spoustu šancí a kdybychom je dohráli gólem, tak se nebylo o čem bavit. Znovu opakuji, že můžeme být naštvaní jen sami na sebe.“

NA LAVIČCE. Petr Průcha - trenér Nového Bydžova, který nyní hraje divizi C.
Příprava? Jako hráč zažil galeje na škváře. Teď jde trenér Průcha střední cestou

Další zápasy

Čáslav - Trutnov 0:2 (70. z pen. a 90. Horčička), Dvůr Králové nad Labem - Chrudim B 3:1 (17., 53. a 83. S Trawally - 10. Zvolánek), Ústí nad Orlicí - Náchod 2:1 (13. Vašek, 25. z pen. P. Chleboun - 60. Brich), Dobrovice - Turnov 1:6 (50. z pen. Bartoš - 20., 37. a 75. Šťovíček, 34. a 53. J. Marek, 84. z pen. Tomašov), Benátky nad Jizerou - Velké Hamry 2:1 (82. Kopa, 88. Vobořil - 35. Šohaj), Hlinsko - Liberec B 0:3 (21. a 48. Hudák, 85. Yuzvak), Letohrad - Brandýs nad Labem 5:4 (27. a 90. + 1. Kabourek, 36. Zbudil, 44. Hiller, 52. Faltus - 7., 43. z pen. a 88. Folwarczny, 90. + 2. Šmejkal).

Načítám tabulku ...

Hráče RMSK Cidlina nyní čeká anglický týden. Nejprve ve středeční dohrávce zavítají na horkou půdu Ústí nad Orlicí (17.30) a v sobotu dopoledne se představí na trávníku zachraňujícího se Brandýsa nad Labem (10.15).

Z fotbalového utkání ČFL B Kolín - Hradec Králové B (2:0)
Střelecká impotence trvá. Mladí Votroci čekají na vstřelený gól téměř 600 minut!