Zápas rozhodla jediná branka, kterou po hodině hry vstřelil hostující Tulach. Prosadili se i domácí, trefa Krejčíka mladšího ale v první půli nebyla uznána pro ofsajd.

Před týdnem si dvorští fotbalisté ve Fortuna Divizi C vyšlápli na rezervu prvoligového Slovanu Liberec. Nyní obrali o body béčko druholigové Chrudimi.
Po výhře nad Libercem další cenný bod. Dvoráci podruhé v sezoně s nulou vzadu

Fortuna Divize C, 9. kolo

Náchod – Ústí nad Orlicí 0:1 (0:0)

Oba sobotní soupeři v předchozích čtyřech duelech nevyhráli, a tak chtěli svoji bilanci vylepšit právě ve vzájemném souboji. Jako první si vypracovali brankovou příležitost hosté, na místě byl ale náchodský gólman Baláž.

Kapitáni před zápasemKapitáni před zápasemZdroj: Michal MalýZáhy přišla 10. minuta a v ní gólová radost Krejčíka, kterou však přerušil zvednutý praporek asistenta rozhodčího. „Po zhlédnutí videa jsem přesvědčený, že šlo o gól regulérní, ale pomezní rozhodčí to viděl jinak,“ zlobil se po utkání šéf domácí lavičky Krejčík starší.

První půle skončila i přes dvě další nadějné možnosti Náchoda bez branek a na startu druhého poločasu musel opět předvést své umění Baláž, na něhož si hosté nepřišli. V 55. minutě hrdina zápasu dokonce zneškodnil samostatný únik protivníka na branku.

Varování si však domácí k srdci nevzali. V 61. minutě chyboval ve vlastní šestnáctce Punar a nabídnutou příležitostí nepohrdl Tulach.

Výsledky Náchoda v sezoně

3 x porážka 0:1 (v Brandýse nad Labem, s Trutnovem, s Ústím nad Orlicí)
3 x porážka 1:2 (s Letohradem, v Novém Bydžově, v Hlinsku)
1 x remíza 0:0 (s Vysokým Mýtem)
1 x remíza 2:2 (se Dvorem Králové nad Labem)
1 x vítězství 2:1 (v Čáslavi)

Náchodskými samozřejmě inkasovaná branka otřásla, přesto ještě ze zápasu mohli vytěžit alespoň bod. Petřík však po standardní situaci namířil míč pouze do tyče a jeho tým se po utkání musel odporoučet na sestupovou 14. příčku.

Po sérii dvou venkovních vítězství se trutnovští fotbalisté pokusili přeskočit dalšího soupeře na domácím hřišti. Proti Čáslavi ale nakonec brali jen bod.
Dvakrát dotahovali, vítěznou trefu ale Trutnovští proti Čáslavi přidat nestihli

Fakta – branka: 61. M. Tulach. Rozhodčí: R. Svoboda. ŽK: 2:3. Diváci: 103. FK Náchod: Baláž – Světlík, Knap (77. Gois), Locker, Punar – K. Krejčík – J. Petřík, Knespl (59. Simon), J. Čejchan (59. Král) – Bičiště, Zámečník.

Ohlasy na utkání

Karel Krejčík, trenér FK Náchod: „Opět jsme mohli v úvodu utkání inkasovat, ale podržel nás brankář Baláž. Postupně jsme začali být aktivnější a v 10 minutě jsme vstřelili Krejčíkem vedoucí branku. K mému překvapení nebyla uznána a po následném zhlédnutí videa jsem přesvědčený, že gól byl regulérní. Jenže pomezní rozhodčí to viděl jinak. Přesto jsme mohli jít do vedení, ale opět Krejčík nedokázal usměrnit míč na zadní tyči hlavou. Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodla opět naše individuální chyba. Bohužel se nám tyto věci objevují ve většině utkání. Po obdržené brance jsme utkání dohrávali v křeči. Někdy nám chybí i potřebné štěstí, které k fotbalu patří.“