Slávisté si nemohli přát lepší začátek a hned z první akce v úvodní minutě se radovali z gólu, jehož autorem byl Řezáč, který zužitkoval pěknou akci Jana Kabeláče s Málkem.

V dalším průběhu zápasu se hosté zatáhli a čekali na brejkové situace. Domácí nakopávali míče na polovinu Sešívaných a spoléhali také na množství standardních situací, z nichž nakonec vsítili všechny tři svoje branky.

Předkolo MOL Cupu: Slavia Hradec Králové - Vysoké Mýto
PŘED STARTEM JARA: Divizní nováček by rád klidné jaro a zapojení mladých hráčů

Deset minut po přestávce posoudil rozhodčí střet gólmana Vaníčka s hamerským útočníkem Svrčkem jako nedovolený a zkušený Linka z penalty vyrovnal. Za další dvě minuty už hradecký tým prohrával, když se po dohrané standardce prosadil Svrček.

Čtvrt hodiny před koncem našel Jan Kabeláč napravo střídajícího Kalinu, jenž prostřelil gólmana Čamrdu – 2:2. Když už to vypadalo, že si Slavia z trávníku favorita odveze cenný bod, inkasovala potřetí. Po dalším z mnoha rohů přesně hlavičkoval stoper Roll.

Jiří Řezáč (v červeném) vstřelil z penalty rozhodující druhý gól.
Tři góly znamenaly tři body. Slavia vybrala pražské Spoje. Kouč: Cenné vítězství

DIVIZE, skupina C – 19. kolo

FK Velké Hamry – FC Slavia Hradec Králové 3:2 (0:1). Branky: 56. z pen. Linka, 58. Svrček, 88. Roll – 1. Řezáč, 74. Kalina. Rozhodčí: Matějček. ŽK: 0:4. Diváci: 100. V. Hamry: Čamrda – Štěpánek, Šidlo, Roll, Zounek – Munzar (72. Šohaj), Linka – Kováčik (46. M. Javůrek), Krejčík (90. P. Javůrek), Žitka (77. Vyčítal) – Svrček. Slavia HK: Vaníček – Vošlajer (55. Kalina), O. Mates, Strasser, Hlušička – Málek (78. Šichan), Štipák (55. Matsaberidze), J. Kabeláč, Krotil (88. T. Kabeláč) – Rajnoch, Řezáč (78. Týfa).

Další zápasy

Trutnov – Nový Bydžov 1:0 (60. Brejcha), Chrudim B – Spoje Praha 0:0, Čáslav – Ústí nad Orlicí 0:3 (45. Bednář, 57. Špatenka, 59. Souček), Vysoké Mýto – Dobrovice 2:0 (31. Kopřiva, 78. P. Dvořák), Benešov – Letohrad 3:0 (25. Kulhavý, 65. Tomek, 68. Sklenička), Benátky nad Jizerou – Hlinsko 4:1 (15. Šimeček, 41. z pen. Vobořil, 61. z pen. Fabián, 86. Zabilanský – 45. Šmahel), Turnov – Kosmonosy 0:0.

Načítám tabulku ...

V dalším kole hradecká Slavia narazí na dalšího těžkého soupeře ze špičky tabulky. V sobotu 30. března od 10.30 hodin přivítá v Orlické kotlině druhé Benátky nad Jizerou.