V posledních šesti podzimních zápasech získali Bydžovští pouhý bod, což znamenalo propad ze středu tabulky (8. místo) až do jejího suterénu. Tým RMSK Cidlina tak přezimuje v sestupovém pásmu, konkrétně na čtrnácté pozici. Právě mizerná závěrečná třetina podzimu byla jedním z důvodů, proč u mužstva skončil dosavadní trenér Petr Průcha.

Bydžovský trenér Václav ŠormBydžovský trenér Václav ŠormZdroj: RMSK CidlinaVedení klubu ihned po dohrání první poloviny soutěžního ročníku začalo hledat jeho nástupce. Zástupci RMSK měli údajně jednat s řadou známých jmen (Karel Krejčík, Pavel Matějka, Miloš Exnar a další). Nakonec ovšem padla volba na Václava Šorma, pro kterého to bude první výraznější trenérská štace v dospělém fotbale.

Jedná se o mladého progresivního kouče s velkou perspektivou do budoucna, jenž byl v posledních letech úspěšný na mládežnické scéně. Naposledy v létě 2023 s novobydžovskou dorosteneckou kategorií U19 slavil postup z divize do České ligy, kde na podzim s týmem solidně působil.

Třiatřicetiletý Šorm, jehož vzorem je kormidelník pražské Slavie Jindřich Trpišovský, zodpověděl Deníku několik otázek a je z toho jednoznačně zřejmé, že v trenérské branži se chce dál vzdělávat a rozvíjet.

Petr Průcha vedl novobydžovský tým dlouhé roky.
Kouč Průcha skončil na lavičce divizního Bydžova. Kdo bude jeho nástupcem?

Vašku, jak osobně berete tuhle výzvu?

S velkou zodpovědností a s možností se posunout do dospělého fotbalu, kde se budu opět vzdělávat a nabírat další zkušenosti. Na práci s kabinou se těším, ale je si potřeba uvědomit, že nás čeká těžká práce. RMSK má obrovskou dobře fungující mládež a jsem si plně vědom, že jaro je potřeba zvládnout.

Jak těžké očekáváte jaro?

Každé jaro je těžké z mnoha důvodů. Naše pozice není optimální, ale věřím, že s kabinou se přes zimu dobře připravíme a zvládneme to. Výhodou je, že na to máme dva měsíce a tým už má zkušenosti z minulé sezony.

Bydžovský trenér Václav ŠormBydžovský trenér Václav ŠormZdroj: RMSK Cidlina

Máte v plánu společně s vedením přivést do týmu nějaké hráče?

Prioritou je, aby u nás zůstali hráči, kteří tu jsou, protože jsou velmi kvalitní. Navíc vědí, jak to tady chodí a jsou pro náš klub ochotni makat na maximum. Samozřejmě víme, že je potřeba kádr doplnit. Vedení už během podzimní části s nějakými hráči jednalo. Já mám také na seznamu pár jmen a určitě chceme posunout naše dorostence, kteří mají taky obrovskou kvalitu.


Načítám tabulku ...