Pořádná proměna nastala v zimní přestávce u fotbalistů hradecké rezervy. Na podzim podával tenhle tým bídné výkony a výsledkem byla až předposlední patnáctá pozice (13 bodů, skóre 18:37). Jenže na jaře je to zatím úplně jiná písnička. Votroci po trenérské výměně a solidní přípravě v ČFL válí, když dva zápasy vyhráli při skóre 5:0. O víkendu doma srazili druhé Zápy 3:0.

Do nedalekého Chlumce nad Cidlinou zavítaly vedoucí Velvary a domácí jim víc než bod za bezgólovou remízu nepovolili.

ČFL, skupina B: FC Hradec Králové B (v bílém) - Liberec B
PŘED STARTEM JARA: S navrátilci za záchranou. Votroci mají před sebou jasný úkol

O poznání méně se dařilo reprezentantům Pardubického kraje, kteří se ze hřišť soupeřů vraceli s prázdnou. Živanice před týdnem zvítězily rozdílem třídy v Kolíně, ovšem na půdě silného Mostu nedokázaly na tento počin navázat, když třikrát inkasovaly a samy se v zakončení nedokázaly vůbec prosadit.

V duelu ligových béček padly v Jablonci všechny tři branky v rozmezí deseti minut, z kopaček pardubické rezervy padl jediný, což bylo na body málo.

ČFL, skupina B: Pardubice B (červení) - Chlumec nad Cidlinou
PŘED STARTEM JARA: Chlumec se chce nadále pohybovat v horní polovině tabulky

ČFL, skupina B – 17. kolo

Hradec Králové B – Zápy 3:0. Branky: 25. Hais, 73. vlastní (Súkenník), 84. z pen. Rada. Rozhodčí: Toucha. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Hradec B: Čábelka – Hlaváč, Čech, Baloun – Mahr (85. V. Šimon), Vobejda, Kejř (78. Hypšman), Rada (85. Hruška), Kadrmas – Juliš (62. Jurčenko), Hais (62. Březák).

Chlumec nad Cidlinou – Velvary 0:0. Rozhodčí: Řeháček. ŽK: 2:2. Diváci: 235. Chlumec: Brát (25. Ordelt) – Finěk, Rudavskyi, Kopáč, Řezníček – Soukeník – Veselka (78. Havel), Doležal, T. Labík (78. Čáp), Zeman (71. Staněk) – Bastin.

Most-Souš – Živanice 3:0. Branky: 22. Jacobovici, 35. Novotný, 86. z pen. Stradins. Rozhodčí: Melichar. ŽK: 2:2. Diváci: 350. Poločas: 2:0. Živanice: Zíma – Buriánek, Spěvák, Polák (69. Kopecký), Chocholatý – Zvěřina (60. Pilný), Nikodem, Svoboda (69. Holec), Hajník, Langr – Petrus.

Jablonec nad Nisou B – Pardubice B 2:1. Branky: 55. Ritter, 66. Velich – 65. Miláček. Rozhodčí: Kolátor. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Pardubice B: Šmíd – Halász, Tecl, Donát, Lupač – Míšek – Pandula, Machů, Novák (77. Jarkovský), Sedláček (63. Brož) – Miláček (83. Brychnáč).

Další výsledky: Ústí nad Labem – Mladá Boleslav B 2:2, Česká Lípa – Kolín 1:1, Liberec B – Přepeře 2:1, Brozany – Teplice B 3:2.