Davy protestujících Slováků na mnoha místech Slovenska, snaha opozice blokovat jednání parlamentu, podání prezidentky Zuzany Čaputové k Ústavnímu soudu a snaha vlády hlava nehlava zamezit odložení platnosti novely trestního zákoníku. Chce vláda Roberta Fica zabránit stíhání zločinů svých straníků a lidí na ně napojených a dostat ty odsouzené z vězení, jak říká slovenská opozice a co si myslí lidé na náměstích? Nebo jde opravdu jen o sladění slovenského trestního práva s českým a evropským? A co zrušení speciální prokuratury?

Spojenci Ukrajiny musí přidat v dodávkách pomoci, aby dali Ukrajincům šanci zvítězit nad ruskými agresory, říká velvyslanec Jakub Landovský:

Evropa pro Čechy
PODCAST: Ukrajinci nemají střelivo. Rusové v něm mají převahu, říká Landovský

O tom všem bude dnešní Evropa pro Čechy, kde se Luboš Palata, evropský editor Deníku, bude o slovenské trestní „reformě“ nabavit s viceprezident Unie obhájců České republiky advokátek Lukášem Trojanem, který má pracovní zkušenosti z poslední doby i s dosavadní slovenskou soudní praxí.

Budeme se bavit i o institutu „kajícníků“, o vyšetřovacích metodách, o podmíkách vazby pro obviněné a zastavíme se i u toho, jak se Slovensko do dnešní složité situace dostalo.

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme už třetím rokem každou středu ve 12:00. Pořadem vás provází evropský editor Deníku Luboš Palata.