Nejčastěji jsme léčili pacienty po srážce s auty, po nárazech do skel, popálené od elektrického proudu, zamotané do vlasců a poraněné kočkami. Vypustili jsme mnohé poštolky, káně, kalouse, krahujce, strakapoudy, ježky, netopýry i včelojeda. Vypiplali jsme desítky mláďat veverek, zajíčků a mláďat opeřenců. Dařily se též přímé adopce ptačích mláďat do hnízd náhradních rodičů. Bohužel některým pacientům jsme již pomoci nedokázali. Mezi nimi byli i vzácný netopýr velkouchý, slučka malá poraněná kočkou a trochu kuriózní případ klokana rudého sraženého autem.
Přímo na stanici vyvedl náš čapí hendikepovaný pár již čtvrtou generaci čápátek. Nyní jsme z kroužkovací stanice obdrželi jednu radostnou a druhou naopak smutnou zprávu. Ta skvělá je, že jedno naše mládě bylo během tahu pozorováno v hejnu divokých čápů na Moravě. Druhé mládě bohužel takové štěstí nemělo a stalo se při cestě na jih obětí sloupů vysokého napětí. Ročně hynou na sloupech vysokého napětí miliony ptáků na světě. Příběh „Bukáček“ je bohužel jedním z mnoha.
Nyní máme šanci i my ovlivnit, aby se nebezpečné úseky linek zabezpečily co nejrychleji. Vytipováním sloupů s nejčastějšími úhyny se nejrizikovější úseky mohou zabezpečit přednostně. V tomto nám můžete pomoci i vy. V případě, že naleznete spáleného ptáka pod sloupem, stačí nám zavolat (tel.: 731 658 112 poznámka redakce) a sdělit přesnou lokaci nezabezpečeného sloupu. Společně bychom tak mohli do budoucna snížit počty popálených jedinců.
Ještě jednou díky všem přispěvovatelům za finanční a materiální pomoc naší stanici, bez které bychom zvířatům v nouzi pomáhat nedokázali.
Záchranná stanice pro hendikepované živočichy, Jaroměř