Krmítko pro ptáčky.Zdroj: Dita HorákováPro ptáky je nyní čím dál obtížnější nalézt potravu a naše krmítka jim mohou výrazně pomoci tím, že v nich najdou dostatek zásob v krátkých chladných dnech. Zkuste vyrobit vlastní krmítko. Sami si vyberete suroviny a můžete se tak lépe zaměřit na jejich kvalitu. Jaké krmítko si vyrobíte, je jen na vás. Ptákům budou určitě chutnat domácí lojové koule, obalené šišky či plněná jablíčka. Vyrobená krmítka nemají žádný plastový obal a tak je můžete pověsit nejen na zahradu, ale i do parku či kdekoli v okolí vašeho domu. Pokud je zavěsíte za čistě přírodní materiály, nezbude po zkonzumování v přírodě vůbec nic navíc.

Projekt Ministerstva průmyslu a obchodu Tour for the Future – Pojízdná učebna techniky zavítal do Královéhradeckého kraje. První zastavení pojízdné učebny se uskutečnilo v Náchodě před základní školou v Plhově.
Pojízdná učebna techniky zavítá do Deštného v Orlických horách

Návod na plněné jablíčko:

Pomůcky: jablka, hřebík, provázek, vykrajovátko, tuková směs ze semen a hovězího loje

Postup: Jablko rozpůlíme a vykrajovátkem uděláme do dužniny prostor, který naplníme tukovou směsí. Necháme ztuhnout. Do jablíčka zavrtáme hřebík a k němu přivážeme provázek, za který jablíčko pověsíme na větev. 

Česká společnost ornitologická