Veletrh jsme měli z organizačních důvodů zkrácený, uskutečnil se od 17. do 18. března. Letošní veletrh neprobíhal zcela běžným způsobem. Obvykle se totiž koná v Praze na Výstavišti Holešovice, ale letos se uskutečnil pouze přes obrazovky našich počítačů, tedy online. Organizátoři vše zvládli na výbornou i s technickými problémy, které občas nastávaly.

Kostel v Orlických horách.
FOTOHÁDANKA z Orlických hor: Poznáte malebný kostelík?

Na veletrhu se sešlo mnoho různých fiktivních firem z 9 států Evropy. Fiktivní firmy nabízely například pobytové zájezdy, sladké pokrmy, léčiva aj.

Velice nás mrzelo, že jsme nemohli jet do Prahy a vyzkoušet si vše, co k veletrhu patří, např. výzdobu stánků, ukázku výrobků, přípravu daňových dokladů, faktur a dalších evidencí. Ostatní firmy, které prezentovaly svůj sortiment, měly vše do detailu krásně připravené a zpracované a byly pro nás inspirací pro další práci v rámci fiktivní firmy.

Centrum Orion připomíná Světový den porozumění autismu.
Den autismu se blíží. "Autisti nerozumí tomu, co vidí, slyší a prožívají"

Celá akce byla pro nás velmi poučná a užitečná, protože jsme si vše vyzkoušeli a zjistili, co všechno obnáší provozovat vlastní firmu, zvláště v této době.

Chtěli bychom poděkovat panu Jaroslavu Tmějovi a paní Janě Nunvářové, kteří nám byli velikou oporou a pomohli nám zvládnout přípravu na veletrh.

Studenti 3. A, OA TGM Kostelec nad Orlicí