Samotná soutěž je dvoudenní a zúčastnit se jí mohou žáci 3. ročníků právě učebního oboru Obráběč kovů nebo studenti 3. ročníku maturitního oboru Mechanik seřizovač projektu L/H. To znamená, že ve třetím ročníku studenti tohoto oboru dělají závěrečné zkoušky již výše zmíněného učebního oboru, pak pokračují do 4. ročníku, který už končí maturitní zkouškou v oboru Mechanik seřizovač.

Soutěžící studenti.
Vzdělávací centrum v Dobrušce ožilo studentskou soutěží v programování

V letošní Soutěži odborných dovedností soutěžilo 10 žáků ze čtyř středních škol Královéhradeckého a Pardubického kraje, a to v jednotlivcích i ve dvoučlenných družstvech. První den se všichni sešli v dílnách pořádající školy, kde měli v daném časovém úseku vysoustružit kovový svícen složený ze dvou částí podle zadaného výkresu. Druhý den účastníci zasedli do školních lavic, aby v písemné práci předvedli také svoje teoretické znalosti z daného oboru. Bodové výsledky obou částí se pak sečetly a výsledek určil vítěze celé soutěže. Tím se ve všech kategoriích stali žáci ze SPŠ, SOŠ a SOU z Hradce Králové.

Při závěrečném vyhlášení vítězové převzali hodnotné ceny z rukou ředitele školy Mariana Kubaly a předsedy soutěže Vladimíra Šrámka. Ten pak v závěrečném zhodnocení vyzdvihl výsledky všech zúčastněných s tím, že se nemusíme bát o to, že z naší společnosti zmizí poctiví a šikovní řemeslníci. Ředitel školy Marian Kubala už jenom dodal, že se soutěž opravdu povedla a že se už ve Střední škole – Podorlické vzdělávací centrum v Dobrušce plánuje její další ročník. Také poděkoval sponzorům, bez kterých by si vítězové neodvezli tak hodnotné ceny.

Jana Melicharová, SŠ – PVC Dobruška