Ačkoliv se sněhovými podmínkami nemůže vyrovnat blízkým Krkonoším a Orlickým horám, Kladské pomezí nabízí naprostý klid, ničím nerušenou přírodu a kvalitně strojově udržovanou síť tratí, která je propojena s oblastí Broumovska a dokonce i se sousedním Polskem, konkrétně s oblastí národního parku Góry Stolowe. Pozvolná stoupání, mírné sjezdy, krásné a daleké výhledy do kraje – to všechno jsou charakteristické znaky zdejších běžeckých stop, kterých zde najdete více než 300 km, a všechny jsou pravidelně upravovány. Svůj výlet si navíc můžete zpestřit výstupem na některou z rozhleden nebo se zahřát v jedné z turistických chat.

Nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa organizuje charitativní sbírku na pomoc v léčbě pro těžce nemocnou Lenku Postavovou ze Žacléře.
Těžce nemocnou Lenku můžete podpořit v léčbě, kterou by sama nezvládla

Zajímavostí je, že celý systém běžeckých tras byl navržen tak, aby na sebe jednotlivé úseky navazovaly. Díky tomu je v případě dostatku sněhu možné projet na běžkách napříč celým regionem z Jestřebích hor až na Dobrošov. Letošní novinkou je úprava další trasy poblíž Hronova, která vede ze Zbečníka směrem na Jírovu horu.

Běžkařům již několik let slouží praktický web ski.kladskepomezi.cz, na kterém naleznou nejen přehled tratí v jednotlivých oblastech Kladského pomezí a Broumovska, ale především aktuality o jejich sjízdnosti, a nechybí tu ani tipy na další zimní aktivity v našem regionu.

Markéta Tomanová, Kladské pomezí, o.p.s.