Usilovně opravujeme náš polorozpadlý kostel, máme hotové odvodnění, většina oken je nová, pracuje se na zajištění narušené statiky. Teď vstává z mrtvých polozřícená márnice. A kde je evangelizace? Právě tady u nás. 25. září od 18 hodin může kdokoliv přijít, zapálit si svíčku, pomodlit se, pokochat se krásou našeho okolí. A vzdát vzpomínku panu Jiřímu Menzelovi, který zde v roce 2006 natáčel scény pro film Obsluhoval jsem anglického krále.

Začátkem roku 2018 v tomtéž kostele natáčel pan Jiří Strach scény pro třetí řadu detektivek Labyrint. Oba pánové se chovali velice korektně a zajímalo je nejen jejich natáčení, ale i příběh místa a lidí, kteří zde v minulosti žili. A nejen minulost, ale i současnost a naše plány do budoucnosti.

V hudebním programu Světýlek zazní 27. září ve 14.3O hlasy a nástroje Radima Zenkla a Martina Vitáska, v 16.00 vystoupí Slávek Klecandr a Studny samoty. Kostel bude až do 29. září nasvícen venku i uvnitř světélky. Svíčky, louče, lucerny a jiná svítidla bez elektřiny historická i současná. Přijďte rozsvítit kostel i vlastními světélky, těmi hmotnými i nehmotnými . Jistě zaujme i bohatá výzdoba z přírodnin, vlastníma rukama některých z nás vytvořená.

Partnerem akce je Pomedo, výroba svíček Rokytnice a Spolek Magdalena Bartošovice v Orlických horách.

Autor: Petr Zámečník