Přihlášky do soutěže jsou nyní otevřeny a čekají na všechny ambiciózní středoškoláky, kteří chtějí ukázat svůj talent a vášeň pro mimoškolní aktivity. Každý účastník má možnost získat nejen uznání za své úspěchy a snahu, ale také příležitost setkat se s dalšími nadanými mladými lidmi a rozvíjet své dovednosti. Středoškolák roku 2024 je jedinečnou příležitostí pro studenty ukázat své nadání mimo školní lavice, vyhrát hodnotné ceny a k tomu získat síť kontaktů mezi dalšími mladými talenty.

Cílem soutěže je ocenit a podpořit studenty středních škol za jejich nasazení v širokém spektru rozvojových aktivit, jako jsou vědecké stáže, dobrovolnictví, úspěchy ve vědomostních soutěžích, sportovní výkony, umělecké projekty či podnikání. Jedinečnost soutěže spočívá nejen v ocenění konkrétních úspěchů, ale také v ohodnocení komplexity a pestrosti aktivit a vlastní iniciativy účastníků.

Nejlepších 25 soutěžících čeká pozvání na Víkendové setkání na horách, které nabízí nezapomenutelné zážitky a umožňuje studentům se mezi sebou lépe poznat. Pro všechny přihlášené účastníky se nabízí účast na Vzdělávací Akademii, která se bude konat 20. – 21. června 2024 spolu se Slavnostním Galavečerem, na kterém se dozvíme, kdo se stane vítězem ceny Středoškoláka roku 2024. Podrobnosti o přihlášce a pravidlech jsou k nalezení na oficiálních stránkách soutěže nebo na sociálních sítích organizace ProStředoškoláky.