Za tu dobu se staly interaktivní přednášky s možností otevřené diskuze vítaným doplňkem výuky a školy je objednávají opakovaně. Na Obchodní akademii v Kostelci nad Orlicí se konaly tento týden hned 3 dvouhodinové přednášky, které vedl energetický odborník Ing. Pavel Suk.

Jan Stolín, 2.B: „Přednáška mě překvapila, protože jsem se dozvěděl spoustu užitečných informací pro budoucnost.“

Petr Černý, 2.C: „Jsem rád, že jsem se dozvěděl tolik nových informací o energii. Na přednášejících bylo skvělé to, že lehkým humorem a zajímavými poznámkami dokázali udržet naši pozornost a dokonce nás i pobavit.“

Kryštof Exner, 2.C: „Velice příjemní přednášející, zábavná a naučná prezentace se správnou dávkou zábavy, informací a akce.“

Bez elektřiny se stále ještě musí obejít 840 milionů lidí z celkových 7,7 miliard obyvatel Země. Tento stav není udržitelný a světová populace se navíc rozrůstá o zhruba 82 milionů lidí ročně. Zásoby neobnovitelných zdrojů se vyčerpávají, výroba energie z fosilních paliv znamená emisní zátěž a zhoršování zemského klimatu.

Využitelnost obnovitelných zdrojů je závislá na počasí, výroba jaderné energie zase klade vysoké nároky na bezpečnost. Hledají se možnosti úspor a především nová technologická řešení, např. pro skladování elektřiny ve velkém nebo recyklace vyhořelého jaderného paliva. Součástí přednášky byly také praktické ukázky s fotovoltaickým zařízením nebo pokus s radiometrem.

Foto: Tomáš HejlZdroj: Deník / Pavla Horynová

Školy, které mají zájem zapojit se do projektu, jehož cílem je podporovat mládež v zájmu o přírodní a technické vědy, si mohou bezplatnou přednášku objednat na adrese info@hejlservis.cz.

Autor: OA TGM Kostelec nad Orlicí